Це — не Брянськ. Аналітик підказав, куди ЗСУ кинути 50 тисяч резервів

Читать на русском
Автор
1314
ЗСУ не треба наступати на Брянськ
ЗСУ не треба наступати на Брянськ. Фото Телеграф

Літня кампанія тільки розпочалася, і додаткові сили нам ще знадобляться

Українським військовим треба вимотувати російських окупантів у оборонних боях, а не переходити у наступ у Брянській області РФ. А сили, що з’явилися, краще використати для захисту своєї території.

Про це в інтерв’ю "Телеграфу" розповів військовий аналітик Агіл Рустамзаде. Він поставив під сумнів доцільність заходу ЗСУ на Брянщину.

Більше читайте: "Скільки Росія здатна захопити влітку, чи є загроза Києву та навіщо Путіну Суми, — інтерв’ю з Агілем Рустамзаде".

За його словами, він не бачить таких сил, засобів і ресурсів у українських військових. РФ взяла пристойний темп наступу в Сумській області, тому якщо ЗСУ має резерви — потрібно оборонятися.

— Навіщо вам Брянська область? Це має сенс, якщо там будуть працювати ваші Сили спеціального призначення, вести розвідувально-диверсійні дії. Але це не армія, це ССП, які працюють за своїм планом: зайшли, день-два попрацювали і вийшли, — каже військовий експерт.

На його думку, якщо ВСУ має резерви в 30–50 тисяч осіб, нема сенсу вводити їх у бій на якомусь напрямку.

Весняно-літня кампанія лише почалася. Швидше за все, її пік буде наприкінці червня-липня. На той час ці резерви вам знадобляться. Я взагалі не прибічник того, щоб українська армія більше атакувала. Це війна на виснаження. Щоразу, коли ви про це забуваєте, у вас виникають проблеми. Не потрібні наступальні дії, — вважає аналітик.

Він радить організувати хорошу оборону, щоб ЗСУ могли берегти своїх людей.

— Навіть ваш супротивник, котрий раніше закидав фронт тілами, зараз змінює свою тактику. Якщо ваш противник, у якого людського ресурсу в п’ять-шість разів більше, вже починає робити так, то вам треба вже вигадати щось інше, щоб один ваш солдат міг протистояти хоча б трьом-п’яти солдатам супротивника.

Але тут дуже багато залежатиме від технологічного ривка. Хто першим досягне автономізації дронів, які самі літатимуть, працюватимуть, той отримає тактичну перевагу, — підсумував Агіл Рустамзаде.

Нагадаємо, раніше він "Телеграфу" оцінив успіхи Курської операції ЗСУ.