Сума компенсації для безробітних була збільшена: скільки тепер отримуватимуть українці

Читать на русском
Автор
Гривня
Гривня. Фото Відкриті джерела

Треба відповідати певним умовам

Україна продовжує фінансово підтримувати своїх громадян та виплачувати їм певні компенсації. Одна з таких здійснюватиметься у разі, якщо особа залишилась без роботи.

Згідно зі законодавством "Про зайнятість населення", максимальний розмір такого нарахування складає 7100 гривень. Сума компенсації змінюватиметься залежно від мінімальної заробітної плати.

З 1 січня 2024 року мінімальна заробітна плата в Україні становить 7100 грн, тому розмір виплати не може перевищувати цю суму.

Компенсація надходитиме протягом 360 календарних днів, а для осіб передпенсійного віку — 720 календарних днів.

Хто має право на компенсацію

Згідно зі постановою "Про мінімальний розмір допомоги по безробіттю" від Фонду загальнообов’язкового державного соціального страхування України на випадок безробіття, мінімальна сума виплати складає 1500 гривень і її нараховуватимуть:

  • для молоді, яка закінчила або припинила навчання у закладах загальної середньої, професійної (професійно-технічної), фахової передвищої та вищої освіти, звільнилася зі строкової військової або альтернативної (невійськової) служби і яка потребує сприяння у працевлаштуванні на перше робоче місце у разі реєстрації в установленому порядку відповідних осіб як безробітних;
  • для самотніх матерів (батьків), які здійснюють догляд за дитиною з інвалідністю;
  • для одного з батьків, названих батьків, батьків-вихователів дитячого будинку сімейного типу, усиновителів, опікунів, піклувальників дитини з інвалідністю підгрупи А, які мають право на призначення надбавки на догляд за дитиною у разі реєстрації в установленому порядку відповідних осіб як безробітних;
  • для застрахованих осіб, визнаних в установленому порядку безробітними, які протягом 12 місяців, що передували реєстрації безробітнім мають страховий стаж менш ніж сім місяців або звільнені з останнього місця роботи через припинення трудового договору тощо.

Компенсацію в сумі 2500 грн встановлено:

  • для взятих на облік внутрішньо переміщених осіб, які не мають документів, необхідних для надання статусу безробітного (тривалість виплати такої допомоги по безробіттю не може перевищувати 120 календарних днів);
  • для внутрішньо переміщених осіб, які перебувають на тимчасово окупованій території або на території, на якій ведуться бойові дії, які не мають необхідних документів, але відомості про яких наявні в державних реєстрах.

Нагадаємо, раніше "Телеграф" писав про виплату компенсації для ВПО на оплату комунальних послуг.