"До цього рішення нас вже підштовхують": у Раді пояснили, чому тарифи на електрику мають зрости

Читать на русском
Автор
1811
Ринкова ціна значно вища за наявні тарифи
Ринкова ціна значно вища за наявні тарифи. Фото Колаж

Плата за електрику в Україні неминуче підніметься

Зараз тариф за електроенергію для населення — 2 гривні 64 копійки, тоді як ринкова ціна сягає від 5 до 6 гривень за кіловат-годину, і це без врахування тарифу на диспетчеризацію та доставку. Відтак влада готується до підвищення тарифів.

"Нам потрібна політична воля для непростого та непопулярного кроку — відпустити та лібералізувати тарифи на електроенергію для населення. Сьогодні у нас дві державні компанії "Енергоатом" і "Укргідроенерго" по року дотують населення десь на 120 мільярдів гривень. Трохи менш як 100 мільярдів — це "Енергоатом", десь близько 25 мільярдів — це "Укргідроенерго", — пояснив у розмові з "Телеграфом" народний депутат Сергій Нагорняк, член парламентського Комітету з питань енергетики та житлово-комунальних послуг.

Він наголосив, що ці дві державні компанії фактично дотують кожного без виключення українця. Проте так не може тривати вічно.

"Я думаю, до цього рішення нас вже підштовхують наші партнери. Ми добре пам'ятаємо публічний лист Білого дому до української влади з переліком реформ, які Україні бажано виконати для того, аби й надалі отримувати і фінансову, і військову допомогу від Сполучених Штатів. Цей лист прийшов у вересні 2023-го, і серед переліку реформ були також зміни сектору енергетики — лібералізація тарифів на природний газ та електроенергію. І для населення, і для комунальних підприємств. По цій реформі відведений дедлайн 12 місяців, тобто вона має бути завершена до вересня 2024 року. Звісно, ми не знаємо, як це буде на практиці, але короткострокові реформи з того списку були виконані без запізнень. Зокрема, збільшення кількості детективів НАБУ, розширення їхніх повноважень тощо", — зазначив Нагорняк.

Детальніше читайте в повній версії інтерв'ю: Тарифи на електрику зростуть вдвічі вже цього року, а блекаутів вдалось уникнути з однієї причини, — нардеп

Раніше "Телеграф" розповідав, хто в Україні має право на отримання субсидії на оплату житлово-комунальних послуг. Її розмір розраховується індивідуально для кожної родини.