"Майже всі газети світу цю промову обговорюють": президент Аргентини потужно виступив у Давосі

Читать на русском
Автор
9095
Хав’єр Мілей
Хав’єр Мілей. Фото instagram

Президент Аргентини наголосив, що країна виступає за економічну свободу

Під час Всесвітнього економічного форуму в Давосі новообраний президент Аргентини Хав’єр Мілей виступив із програмною промовою, яку деякі вже називають історичною.

Колишній президент компанії "Київстар" Петро Чернишов на своїй сторінці у Facebook проаналізував усе сказане президентом Аргентини. За його словами, Хав’єр Мілей — справжній лідер і показав це всьому світу.

"Текст посту Чернишова

Усі важливі українці зараз у Давосі. Беруть участь у рішеннях доль світу. А я сиджу на своєму експертному дивані та спостерігаю за цим невеликим цирком.

І ось найцікавіше, що для вашого диванного експерта трапилося в Давосі — це промова нового Президента Аргентини Мілея.

Ілон Маск запостив цю промову у своєму Твіттері та набрав сотні тисяч лайків.

Майже всі газети світу цю промову обговорюють.

Мені сподобалася така цитата: "Мілей щойно сказав усім соціалістам у Давосі, що вони ПРОБЛЕМА — а не РІШЕННЯ. Саме так поводиться справжній лідер!".

PS. Єдине, що мене в цій промові не влаштовує — він увесь час говорить іспанською — і я тепер бачу, що англійською він реально не володіє — що для крутого економіста дуже дивно!

Резюме основних думок тексту:

  1. **Небезпека для Західного Світу**: Західний світ перебуває під загрозою через відхід від принципів свободи та переходу до колективізму, що веде до соціалізму та бідності.
  2. **Аргентинський Приклад**: Історія Аргентини демонструє, як перехід від свободи до колективізму призвів до занепаду та бідності.
  3. **Роль Капіталізму**: Капіталізм та вільне підприємництво сприяли значному збільшенню світового ВВП на душу населення та скороченню рівня бідності.
  4. **Помилка Соціалізму**: Соціалізм, попри його невдачі, продовжує наполягати на збільшенні державного регулювання, що веде до зменшення свобод та економічного занепаду.
  5. **Заклик до Повернення до Процвітання**: Заклик до західного світу повернутися до принципів економічної свободи, обмеженого уряду та поваги до приватної власності як ключових елементів зростання та процвітання.
  6. **Звернення до Керівників Бізнесу**: Заклик до керівників бізнесу не піддаватися на загрози політичного класу, продовжувати створювати процвітання та чинити опір розширенню влади держави.
  7. **Висновок та Захист Свободи**: Остаточний заклик до підтримки свободи, з упором на те, що Аргентина підтримує боротьбу за економічну свободу.

Найголовніше тепер, щоб у Президента Мілея вийшли його реформи.

Якщо ТАК — то я вважаю, це буде найвідоміший політик нашого часу і його порівнюватимуть за впливом та слідом в історії з Рейганом та Тетчер.

Якщо НІ — то Аргентина продовжить тихо скочуватися в руйнування та ганьбу (зараз вона на 140-му місці у світі за ВВП на душу населення — а буде на 160-му). Ну і вся "прогресивна ліва громадськість" скаже, що економічна свобода "не працює" і треба розподіляти доходи через великі податки за рішенням Уряду.

Дуже шкода, що в так званих "елітах України" ця дискусія взагалі ніяк не відображається. Адже Україна перебуває у дуже схожій на Аргентину ситуацію — ще й плюс війна".

Повний текст промови президента Аргентини Хав’єра Мілея у перекладі з іспанської

Спасибі вам велике. Сьогодні я тут, щоб сказати вам, що західний світ у небезпеці. Ця небезпека виникає тому, що ті, хто має захищати цінності Заходу, враховуючи вплив світогляду, неминуче ведуть до соціалізму і, отже, до злиднів.

Перехід до колективізму

На жаль, в останніх подіях, під впливом людей з добрими намірами, які прагнуть допомогти, і тих, хто прагне належати до привілейованих каст, лідери західного світу відмовилися від моделей свободи у використанні різних варіантів того, що ми називаємо колективізмом. Ми тут, щоб стверджувати, що колективістські експерименти ніколи не є розв'язанням проблем, які мучать громадян світу. Найімовірніше, вони є коренем проблем.

Аргентинський приклад

Як аргентинці ми знаходимося в унікальному положенні, щоб засвідчити ці моменти. Коли ми прийняли модель свободи у 1860 році, за 35 років ми стали провідною світовою державою. Однак за останні 100 років, коли ми звернулися до колективізму, ми помітили, як наші громадяни стають систематично збіднілими, падаючи на 140 місце у світі.

Капіталізм та економічний прогрес

Перш ніж обговорювати далі, важливо змінити дані, які демонструють, чому вільне підприємництво не тільки внутрішня система, яка здатна покінчити зі світової бідністю, а й морально бажана система задля досягнення цієї мети. Між нульовими та 1800 роками світовий ВВП на душу населення зберігся загалом. Проте з початком промислової революції у 19 столітті відбулося експоненційне зростання економіки. Ця тенденція продовжується і сьогодні, демонструючи роль капіталізму у значному зростанні багатства та зниження бідності.

Соціальна справедливість та її наслідки

Концепція соціальної справедливості, популярна в країнах Америки та постійна в Аргентині понад 80 років, є несправедливою. Внаслідок цього на державному рівні є примус через податкове оподаткування. Цей підхід, замість забезпечити добробут, шкодить суспільству, призводить до підприємницьких процесів відкритості, що зрештою призводить до скорочення виробництва та шкоди суспільству.

Колективізм та його невдачі

Колективізм, отже, підприємницької свободи, зв’язує руки підприємців, не дозволяє їм пропонувати найкращі товари та послуги за найкращими цінами. Це змушує нас замислитися над тим, чому академічні кола, організації та політичні теорії демонізують економічну систему, яка підняла 90% населення світу з бідності.

Стан світу за капіталізму

Завдяки вільному розвитку капіталізму світ переживає період безпрецедентного процвітання. Країни з більшою економічною свободою багаті, а їхні найбідніші громадяни живуть краще, ніж більшість у репресивних країнах. Тривалість життя також вища в останніх країнах.

Лібертаріанство визначено

Лібертаріанство – це повага до чужих життєвих проєктів на основі принципів ненасильства та захисту прав на життя, свободу та власність. Успішні підприємці у межах цієї системи не оператори, а соціальні благодійники, які сприяють загальному добробуту.

Небезпека для Заходу

Захід перебуває в небезпеці, тому що багато політичних суспільств, слідуючи помилковій теоретичній рамці, підривають лібертаріанство і відчиняють двері соціалізму, який історично завжди прагнув до зубожіння та соціального занепаду.

Неокласична економіка та ринкові невдачі

Проблема неокласичної економіки полягає в її нездатності точно відображати реальність, часто виникають помилки передбачуваних ринкових невдач, а також не перегляд своїх власних передумов. Таке мислення не має наміру підтримувати державне втручання та соціалізм, що призводить до покращення та процвітання.

Брехня соціалізму

Попри емпіричну невдачу колективістських моделей, ідеологія соціалізму потребує більшого регулювання, що призводить до спіральної бідності та скорочення свободи. Соціалістичний порядок денний змінив клас економічної боротьби на інші соціальні конфлікти, які ще більше посилюють державне втручання та призводять до регресу прогресу.

Майбутнє Західного Світу

Ми запрошуємо західний світ перейти на шлях процвітання. Економічна свобода, обмежений уряд та повага до приватної власності необхідні для зростання. Приклад Аргентини яскраво нагадує наслідки відмовитися від цих обмежень.

Звернення до Керівників Бізнесу

До керівників бізнесу у всьому світі: не дозволяйте залякувати себе політичним класом чи тими, хто залежить від держави. Ви – творці процвітання. Ваші амбіції не аморальні, а є внеском у загальний добробут. Протистійте настанню держави, соціалізм — це проблема, а не рішення.

Висновок

Насамкінець закликаю вас стояти за свободу. Пам’ятайте, що Аргентина на вашому боці у цьому регіоні за економічну свободу. Дуже дякую, і хай живе свобода!

Раніше "Телеграф" розповідав про те, що президент Аргентини хочуть повернути Фолклендські (Мальвінські) острови. Країна запропонувала Великобританії розпочати переговори.