Штучний інтелект виявив в пустелі Наска сотні нових малюнків (фото, відео)
- Автор
- Дата публікації
- Автор
- 1040
Японські вчені не встигли перевірити всі знайдені ШІ потенційні малюнки
Штучний інтелект допомагає науці рухатися вперед. Вчені за допомогою штучного інтелекту знайшли 303 геогліфи у пустелі Наска в Перу, яких ніколи раніше не бачили. Серед них гуманоїдні фігури інопланетян, безголові фігури, косатка з ножем, домашні тварини тощо.
Дослідники використовували модель штучного інтелекту, яка була навчена помічати слабкі контури геогліфів, щоб шукати пропущені фігури на супутникових зображеннях пустелі Наска. Дослідження проводили вчені з університету Ямагата в Японії.
Модель ШІ, яка може знаходити лінії в 20 разів швидше, ніж люди, створила список потенційних геогліфів для дослідження, включно з тими районами, де знамениті лінії ніколи раніше не були помічені. У період з вересня 2022 року по лютий 2023 року дослідники відвідали ці місця і змогли підтвердити, що 303 з них були справжніми геогліфами.
Нове дослідження також допомогло висвітлити важливі відмінності між двома основними типами ліній Наска: геогліфами рельєфного типу, які є меншими та складнішими та геогліфами лінійного типу, які покривають більшу площу та використовують більше прямих ліній. Дослідження показало, що більшість відомих геогліфів рельєфного типу (82%) зображують людей або домашніх тварин, тоді як більшість геогліфів лінійного типу (64%) демонструють диких тварин, таких як птахи та кити. ШІ вже визначив ще сотні інших потенційних кандидатів у геогліфи, які команда не встигла оцінити в останньому дослідженні.
Раніше "Телеграф" розповідав про акулу, що може жити 400 років. В її ДНК знайшли механізм, який цьому сприяє — це потенційно може допомогти людині.