Путін озвучив свої забаганки: або вигідний Росії мир, або "весь світ в труху"
- Автор
- Дата публікації
- Автор
- 1482

Путін очікує нові поступки від Штатів
Президент РФ Володимир Путін розраховує, що президент США Дональд Трамп зможе домогтися укладення прийнятного для Росії мирного договору щодо України. Зусилля Трампа розглядають у Кремлі як найкращу можливість припинити цю війну на умовах, вигідних Москві.
Про це повідомляє агентство Bloomberg із посиланням на джерела в Москві, близькі до Кремля. Співрозмовники видання зазначили, що попри спроби створити публічне враження того, що Росія докладає зусиль до припинення вогню, Путін готовий продовжувати бойові дії у разі провалу ініціативи перемир'я.
У Кремлі не вважають серйозною загрозою попередження Трампа про можливість запровадження вторинних санкцій або мит на російську нафту, якщо Москва не піде на домовленість. Натомість там чекають на нові поступки з боку Сполучених Штатів, серед яких деяке пом'якшення санкцій, призупинення поставок зброї до України.
Коли переговори з США у минулому місяці привели до погодження про мораторій на атаки на чорноморські судна, Росія оголосила, що ставить цю угоду в залежність від повторного підключення одного зі своїх банків до міжнародної системи SWIFT.
Речник президента РФ Дмитро Пєсков у коментарі Bloomberg заявив, що Росія "віддала б перевагу взаємним зусиллям із пошуку врегулювання" і наголосив, що "всі воліли б не сваритися, а розмовляти — і бути почутими".
Позиція Кремля щодо миру "на своїх умовах" вкладається у риторику Володимира Путіна про готовність Росії до тривалої конфронтації — навіть ціною ядерної ескалації. У 2018 році, відповідаючи на запитання про ризики ядерної війни на форумі "Валдай", Путін заявив: "Ми як мученики потрапимо до раю, а вони просто здохнуть", чим повторив інший відомий російський мем з фільму "ДМБ": "Може бахнем? Обовʼязково бахнем. І не раз. Весь світ в труху. Але потім". Ця фраза стала мемом і використовується російською пропагандою як ідеологічне виправдання агресивної політики. Такі висловлювання лише підкреслюють, що навіть заявляючи про "мир", Кремль не виключає радикальних сценаріїв і використовує загрозу війною як засіб тиску на Захід.
Нагадаємо, раніше "Телеграф" писав, що Путін роздратував Трампа відмовою від перемир’я, чим спровокував можливе посилення санкцій на так званий "тіньовий флот" РФ.