Командувач ОК "Південь" Ковальчук офіціально йде з посади: розповів, що робитиме далі
- Автор
- Дата публікації
- Автор
![Андрій Ковальчук](https://telegraf.com.ua/static/storage/thumbs/428x240/5/c1/38ed4cf2-79604381758d5db62f555665f3470c15.png?v=9683_1)
Він залишається в армійській родині. А також надалі виховуватиме молодих офіцерів
У п'ятницю, 12 квітня, Командувач військ Оперативного командування "Південь" генерал-майор Андрій Ковальчук повідомив про відставку з посади. Він перейде у сферу навчання військовослужбовців.
Звернення Ковальчука оприлюднили на сторінці ОК "Південь". Командувач подякував військовослужбовцям за два з половиною роки служби.
"Ми разом звільнили від окупанта частину Одещини – острів Зміїний – і левову частку територіального моря України, Миколаївщину і Херсонщину на правому березі Дніпра. Ми виконували бойові завдання, відбиваючи зухвалий ворожий десант, відкидаючи та втопляючи ворожі кораблі, створюючи безпрецедентні історичні факти новітньої ери наших Збройних Сил", — уточнив Ковальчук.
За його словами, він залишається в армійській родині. А також надалі виховуватиме молодих офіцерів.
"Із впевненістю в нас і в наших з вами силах залишаюсь в єдиній армійській родині, і в вихованні молодих офіцерів впроваджуватиму ті самі принципи й вимоги, що завжди мав і маю до себе й тих, кого веду за собою: честь, порядність, патріотизм, відповідальність, відвага і розсудливість, – з цього зростає справжній командир, який здатний бути взірцем для наслідування і виховувати власним прикладом свій бойовий колектив", — підсумував своє звернення.
В мережі відреагували на відставку Ковальчука. Люди подякували йому за службу.
![](https://telegraf.com.ua/static/storage/thumbs/428-*/7/3b/b688a164-ef34242324bc47a9e5d3c7ed2c4fd3b7.jpg?v=8774_1)
![](https://telegraf.com.ua/static/storage/thumbs/428-*/1/54/36ae47fb-a09d3dbe5f292cf58ca396b458eb6541.jpg?v=8774_1)
![](https://telegraf.com.ua/static/storage/thumbs/428-*/9/0d/4a470dc7-de391b8134024a1935821f54772720d9.jpg?v=8774_1)
Нагадаємо, раніше "Телеграф" вже писав, що звільнено двох українських топ-командувачів. Мовилось про Командувача ОК "Південь" Андрія Ковальчука та командувача ОК "Захід" Сергія Литвинова. На їхнє місце вже призначено нових керівників. В ОК "Південь" призначено генерала Геннадія Шаповалова, колишнього командувача 59-ї бригади. Командувачем ОК "Захід" став бригадний генерал Шведюк Володимир. До цього він служив у силах ТРО.