Це може повторитись. Експерт пояснив, з чим пов'язана імітація Росією ракетного удару по Україні

Читать на русском
Автор
Обстріл України
Обстріл України. Фото Колаж "Телеграфу"

РФ витратила на це значні ресурси

Є прямий в'язок між розмовою обраного президента США Дональда Трампа з президентом Росії Володимиром Путіним та імітацією РФ пусків ракет із Ту-95МС по Україні. Проте останній заперечує контакти з американським лідером.

Про це в ексклюзивному коментарі "Телеграфу" розповів військовий експерт Іван Ступак. За його словами, якщо у Путіна щось заперечують, значить це дійсно було.

"Були повідомлення про те, що Трамп попросив Путіна не ескалювати. І в очах інших диктаторів – колег Путіна це виглядало так, що тільки йому подзвонили, то він відразу здав назад і відразу погодився на умови не ескалювати. Можливо він вирішив таким ось чином, підняттям літаків стратегічної авіації, імітацією пусків, вкотре продемонструвати, що це не просто на нього натиснули, а це він самостійно вирішив зробити такий жест доброї волі, і що в будь-який момент часу він може зробити те, що захоче. Зокрема, маються на увазі пуски ракет зі стратегічної авіації. Все залишається виключно на його добрій волі. Ось це, мені здається, він хотів продемонструвати", — заявив Ступак.

Водночас експерт наголосив, що імітація пусків була серйозною. За його словами, росіяни залучили для цього шалені ресурси.

Ступак нагадав про нещодавній пост російського пропагандиста про те, що масованих ракетних ударів по території України нібито більше не буде через відповідну заборону з боку російського командування. Експерт вважає, що така заборона дійсно існує. Водночас він припустив, що Росія може повторити імітацію ракетної атаки.

Нагадаємо, 10 листопада американське видання The Washington Post з посиланням на власні джерела написало, що Трамп зателефонував Путіну. Основною темою їхньої розмови стала війна в Україні.

За даними WP, Трамп порадив російському президенту не загострювати війну в Україні. Своєю чергою речник Кремля Дмитро Пєсков заявив, що інформація про розмову не відповідає дійсності.