Чому в СРСР забороняли колядки

Читать на русском
Автор
Колядки Новина оновлена 17 листопада 2024, 15:51
Колядки. Фото Шо там

Ви будете здивовані відповіддю

Радянський Союз славився численними заборонами, які торкалися практично у всій сфері життя громадян. Особливо жорстко переслідувалися релігійні та народні традиції, серед яких опинилися і колядки.

"Телеграф" підготував матеріал, чому колядування в СРСР було під забороною. На це є декілька причин.

Варто зазначити, що колядки вважалися "релігійним пережитком" та "проявом буржуазного націоналізму". Влада активно боролася з цією традицією, вбачаючи в загрозу комуністичної ідеології.

Чому колядки опинились під забороною:

Релігійний характер. Більшість традиційних колядок містили християнські мотиви, тому радянська влада проводила політику державного атеїзму. Переслідувалося будь-яке проявлення релігійності.

Ще однією причиною була національна ідентичність, адже колядки зберігали національну культуру та традиції, що позначило політику створення "єдиного радянського народу". Особливо жорстко переслідувалося колядування в національних республіках.

Також стосувалось це і економічного аспекту, бо тоді традиція обміну подарунками під час колядування вважалася проявом "приватновласницьких інстинктів". Радянська влада вбачала в цьому елементі "неконтрольований товарообіг".

Що було замість колядок

Замість традиційних колядок пропагувалися "новорічні пісні" з радянською тематикою. Втім, попри заборону та переслідування, традиція колядування продовжувала жити в народній пам’яті, особливо в сільській місцевості та західних регіонах України.

Сьогодні колядки знову стали невід'ємною частиною святкування Різдва, символізуючи відродження національних традицій та духовної культури.

Раніше "Телеграф" розповідав про 10 мелодійних колядок, які легко вивчити.