Ми використовуємо Куки!

Уникає важких рішень? Чому Зеленський не підписує закон про підняття податків

Читать на русском
Автор
Президент Зеленський зволікає із підписанням закону про підняття податків Новина оновлена 19 листопада 2024, 17:13
Президент Зеленський зволікає із підписанням закону про підняття податків. Фото president.gov.ua

Альтернатива підняттю податків у воюючій країні існує

Будь-яке підвищення податків і скорочення соціальних видатків — це дуже непопулярна у політиків річ, тому президент Володимир Зеленський буде уникати підписання проголосованих Верховною Радою рішень, які б’ють по гаманцю пересічного українця.

Про це в ефірі YouTube-каналу Telegraf UA розповів керівник Економічного дискусійного клубу Олег Пендзин. Він також пояснив, яку роль у цьому відіграють заморожені Заходом російські активи.

— Правильно говорять, що американець голосує залежно від вартості галона бензину на найближчій заправці. Будь-який громадянин в демократичній країні голосує своїм гаманцем, якщо йому добре. Якщо у нього ростуть доходи, то йому плювати, що робить на зовнішньополітичній арені та чи інша політична сила, — каже економіст.

А підняття податків, пояснює експерт, — це дуже непопулярна річ, яка призводить до хейту.

— Що є альтернативою підняттю податків в країні, яка воює? Макрофінансова і воєнно-технічна допомога партнерів. Тобто, основний висновок: доки нам будуть активно давати гроші — президент буде уникати політично важких рішень, — вважає Олег Пендзин.

Він нагадав, як українське суспільство дуже легко забуло про економічне бронювання від мобілізації.

— На наступний рік нам дають 50 млрд доларів кредиту, що буде погашатися з доходів від заморожених російських активів. Тобто у нас з'явилася фінансова база, щоб покрити соціальні видатки і частину воєнних. Коли у нас з'явилися формально додаткові джерела — хто буде напрягати народ, економіку і вводити дуже непопулярні речі?.. Економічне бронювання було дуже непопулярне серед військовослужбовців, а підняття податків було дуже непопулярне серед бізнесу.

Тому доки буде вимальовуватися розуміння того, як будуть фінансувати соціальні статті на наступний рік — доти жодних непопулярних рішень від президента ми чекати не будемо, — підсумував керівник Економічного дискусійного клубу.

Нагадаємо, 22 жовтня Рада Європейського Союзу остаточно схвалила виділення кредиту для України у 35 млрд євро із заморожених російських активів.