Чи чекати українцям на зміни тарифів у найближчі місяці: у Раді дали відповідь

Читать на русском
Автор
Чи чекати українцям на зміни тарифів у найближчі місяці: у Раді дали відповідь

Чого чекати до кінця опалювального сезону

В Україні продовжує діяти мораторій на підвищення тарифів на природний газ та теплопостачання, а тому до закінчення опалювального сезону ніхто їх не змінюватиме. А ось тарифи на електрику вже переглядалися влітку.

Про це розповів голова Комітету Верховної Ради з питань енергетики та ЖКГ Андрій Герус в ефірі єдиного марафону новин.

"Влітку, з метою акумулювання коштів для відновлення енергетичної інфраструктури, тариф на електроенергію змінився. Цей захід допоміг забезпечити українцям безперебійні постачання електроенергії взимку", — додав він.

За його словами, зараз держава стимулює комунальні підприємства, щоб вони користувалися відновлюваними джерелами енергії, на кшталт сонячної генерації. Це може допомогти комунальним підприємствам знизити залежність від загальної мережі та навіть отримати прибуток від надвиробництва.

Водночас перший заступник Комітету Олексій Кучеренко додав, що тарифи на газ, електрику, тепло та воду мають різні складові, а тому не можна давати за прогнозами усі разом.

"Потрібно аналізувати кожен тариф окремо", — сказав він.

Нагадаємо, що Національний банк України прогнозує зростання тарифів на деякі комунальні послуги. Зокрема, очікується подорожчання опалення та гарячої води.