У Запоріжжі розтрощили сокирами авто юристки: до цього може бути причетна сумнозвісна банда
- Автор
- Дата публікації
- Автор
- 659
Жінка каже, що це через суд, який має відбутись у вівторок, 26 листопада
У центрі Запоріжжя стався розбій. Інцидент трапився біля бульвару Шевченка.
Невідомі пошкодили автівку правозахисниці та залишили на капоті сокири. Автівка належить Тетяні Щербань. Жінка пов’язує цей напад з її професійною діяльністю. Про це вона написала на своїй сторінці у фейсбуці.
На думку юристки, до нападу причетні члени організованого злочинного угруповання "Тайсони", а сокира означає погрозливе послання. Тетяна одразу звернулася до правоохоронців і надала свідчення про систематичні погрози на свою адресу та переслідування.
Напередодні в Орджонікідзевському райсуді Запоріжжя має відбутися судове засідання за її участі. "Сьогодні я перетворилася ще й на потерпілу", — йдеться у дописі Тетяни Щербань.
Правозахисниця закликала громадськість, журналістів та правників звернути увагу на цю ситуацію. Вона висловила сумніви в об'єктивності розслідування і назвала прізвище керівника обласного підрозділу правоохоронців як одного з тих, хто "покриває" бандитів.
Що таке банда "Тайсона"
Угруповання "Тайсона" є впливовою кримінальною структурою в Запоріжжі. Очолює її Суворов Ілля Геннадійович, відомий під прізвиськом "Тайсон". За даними ЗМІ, він професійний злочинець, який перебував у розшуку з 2007 по 2017 роки за статтею "Бандитизм". Він є професійним кілером, дружить з кадирівцями, а його дочка та дружина живуть в окупованому Криму та перебувають під повним контролем ФСБ РФ.
Банда контролює значні кримінальні ринки міста, зокрема збут цигарок, алкоголю та наркотичних речовин. Річний обіг коштів від протиправної діяльності оцінюється приблизно у 25 мільйонів доларів.
До складу угруповання входить близько п'ятдесяти осіб, переважно молодих чоловіків спортивної статури. Вони мають різноманітне озброєння — від вогнепальної зброї до гранат і гранатометів.
Раніше "Телеграф" також писав про те, що в Одесі банда під виглядом ТЦК вимагала гроші з чоловіків. У випадку відмови фігуранти застосовували фізичне та психологічне насилля.