Кінець епохи: у Пентагоні зробили офіційну заяву щодо військ США в Іраку

Читать на русском
Автор
Близько 2500 американських бійців перебуває в Іраку
Близько 2500 американських бійців перебуває в Іраку. Фото Відкриті джерела

Це посприяє поглибленню відносин у сфері безпеки

Міністерство оборони США підтвердило початок переговорів щодо виведення військ з Іраку. Відповідну заяву оприлюднив глава Пентагону Ллойд Остін.

Про це він написав у X/Twitter. Він також зауважив, що це — крок до поглиблення співпраці у сфері безпеки для стабільності в Іраку та регіоні.

"США та Ірак розпочнуть засідання робочої групи Вищої військової комісії США та Іраку найближчими днями, спираючись на Спільний діалог США та Іраку про співпрацю у сфері безпеки та відображаючи наше зобов’язання поглибити співпрацю у сфері безпеки для сприяння стабільності в Іраку та регіоні", — написав Остін.

Ба більше, CNN з посиланням на власні джерела пише, що до переговорів США підштовхнули публічні заклики уряду Іраку вивести американські війська з країни. Там їх називають "дестабілізуючим чинником" після атак іранських проксі-сил на тлі війни в секторі Гази.

Представники держав обговорять, чи можна буде покласти край військовій присутності США в Іраку і коли це зрештою може статися. США схиляються до того, щоб цей графік залежав від ситуації в Іраку, зокрема, йдеться про боротьбу з ІДІЛ, стабільність уряду та іракських сил безпеки. Проте в Іраку віддають перевагу встановленню конкретної дати, аби виведення військ США не залежало від ситуації в країні.

До обговорень будуть залучені військові чиновники та дипломати США. Дискусії між офіційними особами США та Іраку, схожі на робочу групу, будуть зосереджені на наступному етапі очолюваної США коаліції проти ІДІЛ.

Також іноземні ЗМІ пишуть, що переговори триватимуть кілька місяців, якщо не довше, а їхній результат буде неясним, тож в найближчому майбутньому виведення американських військ не відбудеться.

Наразі в Іраку, переважно в Багдаді, перебувають майже 2 500 американських військових. США ввели свої війська в Ірак у 2014 році Пентагон відправив американських бійців у рамках боротьби проти ІДІЛ.

Раніше "Телеграф" писав, що на Близькому Сході ще одне загострення, цього разу іскри пролетіли між Іраном та Пакистаном. Ірак опинився під ракетним обстрілом Іран після довгої перерви.