Орбан виступив з цинічною заявою щодо вступу України в ЄС і НАТО: подробиці

Читать на русском
Автор
4482
Віктор Орбан
Віктор Орбан. Фото Getty Images

Росія ніколи не змириться з тим, щоб на її кордонах з’явився такий член ЄС і НАТО як Україна, вважає Орбан

Прем’єр Угорщини Віктор Орбан заявив, що Україну треба залишити "буферною зоною" між Росією і Заходом, надавши певні безпекові гарантії, але не приймаючи у ЄС чи НАТО.

Про це він сказав у спілкуванні з колишнім канцлером Австрії Вольфгангом Шусселем у рамках медіапроєкту European Voices. Цитують його Die Presse.

"Подобається це вам чи ні, подобається це українцям чи ні, Україна на мапі – там, де вона є. Найкраща перспектива – щоб вона була буферною зоною між Росією і Заходом – звісно, з безпековими гарантіями. Якщо це не допоможе, Україна втрачатиме території", — сказав угорський прем'єр.

Окрім вище сказаного Орбан сказав, що РФ буде знову і знову руйнувати Україну. Він додав, що Росія ніколи не змириться з тим, щоб на її кордонах з’явився такий член ЄС і НАТО як Україна.

Угорський прем’єр вважає, що у 2008 році справді було можливо прийняти Україну і Грузію до ЄС і НАТО, але цю нагоду змарнували, і з нею – "перспективи України на майбутнє членство у ЄС і НАТО". На ремарку Шусселя про те, що припинення вогню зараз означало би для України фактично поразку, Орбан сказав, що оцінка може залежати "від того, як дивитись на майбутнє", тому що з продовженням гарячої фази війни Україна може втратити ще більше територій.

Він також не погодився з аргументами про те, що членство України захистило би Європу, оскільки майже всі члени ЄС вже є членами НАТО і цей альянс сильніший за Росію.

"Немає загрози, що Росія нападе на країну-члена НАТО", – вважає Орбан.

Скандальний політик заявив, що РФ ніколи серйозно не сприйматиме Україну як партнера у переговорах. Як він сказав, сприйматимуть "лише США і, можливо, ЄС".

Ексканцлер Австрії зауважив, що немає впевненості у тому, що домовленостям з Росією можна довіряти. Орбан на це відповів, що тут, на його думку, "питання не довіри, а сили".

"Ми, європейці, недостатньо сильні для того, щоб росіяни сприймали нас серйозно. Це міряння силами. Це війна. Ми маємо демонструвати силу і чітко доносити росіянам: у нас свої інтереси, у них свої, на основі цього можна про щось домовлятися", – зазначив Віктор Орбан.

Він висловив думку, що російсько-українська війна не скінчиться у 2024 році і потрібно "щонайменш забезпечити припинення вогню і досягти ситуації, у якій можна вести перемовини".

Крім того, Орбан вважає, що Європа неспроможна підтримувати Україну достатньою кількістю зброї, адже у суспільствах європейських держав "і так вважають допомогу завеликою".

"Ми не можемо дозволити собі допомагати Україні доти, доки вона здобуде перемогу військовим шляхом", – додав прем’єр Угорщини.

Раніше "Телеграф" писав, що депутати угорського прем'єра Орбана гальмують вступ Швеції в НАТО. А також у США замислилися над санкціями щодо Угорщини.