Рятувалися льдом та газетами: як в СРСР переживали серйозну спеку
- Автор
- Дата публікації
- Автор
У хід йшли усі підручні методи
Літня спека іноді буває нестерпною, і сучасні кондиціонери стають порятунком. Проте за часів у СРСР про таку розкіш можна було лише мріяти. Радянські громадяни знаходили креативні рішення для боротьби зі спекою, що демонструє людську здатність адаптуватися до складних умов.
Деякі з цих методів і досі використовуватися в певних регіонах. Особливо актуальними вони стали під час довготривалих відключень світла. "Телеграф" вирішив розказати читачам про деякі з них.
Заморожені пляшки
Заморожені пляшки з водою чи компотом були простим, але ефективним методом. Хоча повністю охолодити квартиру з їх допомогою було неможливо, вони допомагали зробити трохи прохолоднішими невеликі кімнати.
Морозиво та кавун
Морозиво та кавун були популярними способами охолодитися в радянські часи. Це чудовий приклад того, як люди використовували доступні продукти для боротьби зі спекою. Морозиво взагалі було не просто десертом, а справжнім символом літа та дитинства в СРСР.
Заклеювання вікон
Щоб запобігти нагріванню квартир, вікна заклеювали фольгою, яка не пропускала сонячне світло. Альтернативою фользі були шпалери або газети, які хоч і не так добре захищали від спеки, але все ж таки трохи знижували нагрівання приміщень. Зараз для цього є жалюзі.
Поливання асфальту
Влітку в місті було особливо тяжко через нагрітий асфальт. Поливальні машини, які випускає влада, стали справжнім порятунком. Діти вибігали освіжитися під проливним дощем. У провінціях асфальт поливали з відер, щоб ненадовго остудити доріжки.
Раніше "Телеграф" розповідав, що радянські жінки часто перешивали купальники зі старого одягу. А ще в СРСР, щоби відпочити в санаторії, доводилося давати хабарі.