Навіщо в Радянському Союзі консервували воду: розкриваємо секрет

Читать на русском
Автор
Консервована питна вода Новина оновлена 12 грудня 2024, 11:50
Консервована питна вода. Фото Колаж "Телеграфу"

Купити такі консерви у звичайному магазині було неможливо

Консервована вода була особливим продуктом у Радянському Союзі, який виготовляли виключно для потреб морського флоту. Ця незвична продукція призначалася передусім для моряків та підводників, які могли опинитися у надзвичайних ситуаціях.

Бляшанки з водою входили до обов'язкового набору рятувальних шлюпок та були частиною стратегічного запасу на кораблях. Виробництво такого специфічного продукту розпочалося щонайменше з 1962 року, коли з'явився перший державний стандарт на консервовану воду.

Особливості виробництва та зберігання

Радянську воду розливали у металеві бляшанки об'ємом 250 мл. Вибір металевої тари був невипадковим – вона забезпечувала надійну герметичність, міцність та захист від ультрафіолетового випромінювання. Додатковою перевагою консервних банок була їхня відносно невелика вага.

Процес виготовлення консервованої води відрізнявся від простого розливу. Спочатку воду кип'ятили, потім додавали аскорбінову кислоту для збереження якості, і лише після цього герметично закривали у бляшанках. Термін придатності такого продукту становив два роки за умови зберігання при температурі від -35 до +66 градусів.

Правила використання та смакові якості

На кожній банці містилася чітка інструкція щодо використання. Споживачам рекомендували не вживати консервовану воду протягом першої доби надзвичайної ситуації. Натомість пропонувалося збирати дощову воду та використовувати запаси з бляшанок лише у крайньому разі.

Люди, які куштували радянську консервовану воду, відзначали її специфічний смак. Дехто порівнював її з дистильованою водою. Хоча смакові якості були далекими від ідеальних, продукт ефективно виконував своє головне завдання – забезпечував водою у критичних ситуаціях.

Купити такі консерви у звичайному магазині було неможливо, оскільки вони виготовлялися виключно для потреб флоту та входили до складу спеціального спорядження рятувальних шлюпок.

Нагадаємо, раніше "Телеграф" писав, навіщо господині в СРСР замочували м'ясо у солодкій воді. Цим способом зараз ніхто не користується.