Між Байденом та Трампом точно був "договірняк" по Україні: політолог пояснив цілі
- Автор
- Дата публікації
- Автор
- 4293
На думку експерта, дозвіл на завдання ударів по визнаних російських територіях має свої обмеження
Рішення про зняття обмежень завдання ударів по визнаній території РФ дальнобійними ракетами було узгоджене з Трампом. Він може мати з цього свій зиск з кількох причин.
Як один з варіантів, на це вплинув бекграунд відносин новообраного президента США з Путіним. Такою думкою поділився політолог Дмитро Левусь в етері "Телеграфу".
"У республіканців – це чітка лінія, що, мовляв, такі дії Байдена, призвели до ескалації. Але тут виникає питання, чи узгоджено це між Байденом і Трампом чи ні. От про що зараз якраз і пишуть. Здається, що ці дії узгоджені й тут за будь-яких умов працює такий нюанс", – сказав експерт.
З його слів, це може влаштовувати з одного боку Трампа, тому що у нього свій бекграунд відносин з Путіним. Політолог перелічив моменти, які водночас зараз можуть бути тягарем для американського політика: це і намагання зазирнути в очі, і зустріч у Фінляндії в 16-му році, і постійні слова про те який Путін класний.
"Або з іншого боку теж можна припустити що є і бажання більш жорстку політику щодо Росії проводити саме в контексті своїх ідей фікс боротьби з Китаєм. В принципі таке теж може бути. І тому ось, так би мовити, успадкувати її й далі уже від цього вирішувати: або скасовувати її виставляючи як акт доброї волі у відносинах з Путіним, або її продовжувати", – спрогнозував Левусь.
Також він припустив, що Трампа було поінформовано про це рішення про можливість зняття обмежень на завдання ударів по території РФ в певному форматі, та додав, що не може повірити, що вони абсолютно повністю зняті. "Тобто там певно є якісь технічні нюанси, тим більше, що Україна возила туди й свої варіанти цілей", – завершив політолог.
Нагадаємо, за даними Bloomberg, новообраний президент США Дональд Трамп скоро проведе переговори з президентом РФ Володимиром Путіним. Стосуватимуться вони ситуації в Україні.