Стеження продовжилося: журналісти Bihus.Info зробили нову заяву та розкрили подробиці

Читать на русском
Автор
СБУ
СБУ. Фото Пресслужба СБУ

У команді поки не можуть сказати, хто є замовником стеження

Журналісти-розслідувачі з Bihus.Info продовжували фіксувати невідомих осіб, що стежили за ними, під час підготовки матеріалу про прослуховування команди співробітниками Служби безпеки України. Невідомих осіб помітили під офісом команди.

Про це в ефірі Радіо Свобода заявила редакторка та журналістка проєкту Bihus.Info Аліса Юрченко. За її словами, "типові топтуни" ходили навколо офісної будівлі.

"Коли ми їх запитували, що вони там роблять, вони не могли чітко відповісти на питання, чого вони заблукали і просто намотують круги навколо офісу. Знову ж таки, машини з фейковими номерними знаками, все це продовжувалось. Можливо, попередні пару днів менше, але до того, поки ще не було зрозуміло, що ми точно виходимо з цим матеріалом, то було активно, так", – зазначила Юрченко.

Коментуючи встановлені під час розслідування факти стеження за редакцією, вона назвала це "грандіозним порушенням прав людини" і втручанням у приватне життя та тиском на редакцію. Утім, хто саме є замовником цієї справи, у команді поки сказати не можуть.

Як відомо, 16 січня у мережу злили відео, де співробітники проєкту розслідувань Bihus.Info, ймовірно, вживають наркотичні речовини. Керівник проєкту Денис Бігус записав відеозвернення з поясненнями та запевнив, що всі, хто співпрацює з Bihus.Info, здадуть тести на вживання наркотиків.

5 лютого видання Bihus.Info повідомило, що його журналісти ідентифікували тих, хто встановив приховані камери в готельні номери для стеження за редакцією. Камери знімали відпочинок команди в готельному комплексі на Київщині наприкінці грудня 2023 року. За даними журналістського розслідування, це були співробітники Служби безпеки України.

Згідно із заявою СБУ, "протидія організованій наркозлочинності є одним з напрямів діяльності" цієї спецслужби, а операторка Bihus.Info виявилася "серед клієнтів дилерів, через яких наркотичні речовини постачалися іншим громадянам".

Нагадаємо, раніше "Телеграф" повідомляв, що Служба безпеки України відкрила кримінальне провадження щодо справи про незаконне стеження за командою журналістів-розслідувачів з Bihus.info. У відомстві зазначили, що наразі проводяться відповідні процесуальні дії. Також спецслужбі повідомили, що керівництвом СБУ прийняті відповідні кадрові рішення щодо Департаменту захисту національної державності та оптимізовано напрями його роботи.