У "Слузі народу" розповіли, коли в Україні реально можуть відбутися вибори
- Автор
- Дата публікації
- Автор
- 1470
Законодавство забороняє проводити вибори під час війни
Останнім часом тема президентських виборів в Україні дуже активно обговорюється у суспільстві. Однак вибори в нашій країні за законом не можуть відбуватися під час війни та воєнного стану, а тому реально їх можна буде провести лише за півроку після завершення війни.
Про це голова партії "Слуга народу" Олена Шуляк заявила в інтерв’ю "РБК Україна". За її словами, перед тим, як вибори все ж таки стануть на порядку денному, необхідно буде вирішити низку важливих проблем. Це стосується, зокрема, голосування військових та мільйонів українців за кордоном.
Шуляк наголосила, що поки в Україні триває війна та діє воєнний стан, говорити про проведення виборів немає сенсу. Слід розуміти, що на сьогоднішній день понад мільйон людей працюють у Силах оборони та безпеки.
І всі вони мають право не просто приходити на вибори, а й мають реалізувати своє право бути обраними. Це стане можливим лише тоді, коли закінчиться війна і коли військові будуть демобілізовані.
"Зараз потрібно закрити цю тему, що під час воєнного стану можна провести будь-які вибори. Як і закрити іншу тему: чи можна не подовжувати воєнний стан, дати якийсь проміжок часу на те, щоб швиденько провести вибори. Це питання також потрібно закрити, тому що це фактично, фізично і юридично неможливо", — резюмувала Шуляк.
За її словами, проведення виборів можливе лише через шість місяців після закінчення військового стану. Також вона наголосила, що влада не готується до проведення виборів онлайн і такі заяви є виключно маніпуляціями.
"Тобто півроку — це мінімальний період, коли всі готуватимуться до проведення виборів і на технічному рівні, і на рівні ухвалення відповідного законодавства", — заявила Шуляк.
Нагадаємо, голову Центральної виборчої комісії Сергій Дубовик розповідав про те, що для підготовки до виборів потрібен щонайменше рік. Однак фінансування з цією метою не виділяють з 2022 року.
Раніше "Телеграф" розповідав, що Україна тим часом розглядає можливість впровадження електронного голосування для проведення післявоєнних виборів. Для цього вона вивчає існуючі європейські моделі.