Верховний Суд скасував незаконні рішення БЕБ щодо Ibox Bank (оновлено)
- Автор
- Дата публікації
- Автор

Детективи БЕБ та суддя Мармаш, приймаючи таке клопотання на розгляд, грубо порушують українське законодавство
12 березня БЕБ повідомило, що клопоче про спецрозслідування у справі власниці Ibox bank. 13 березня суддя Володимир Мармаш розгляне це клопотання в Личаківському райсуді Львова. Сторона захисту вважає, що детективи БЕБ та суддя Мармаш порушують українське законодавство.
Детективи БЕБ домагаються поновлення справи проти власниці Ibox bank всупереч тому, що 5 грудня 2024 року Верховний Суд поставив крапку у кримінальній справі проти неї та скасував незаконні рішення детектива ТУ БЕБ у Львівській області, підтверджуючи тим самим незаконність дій сторони обвинувачення у вказаному провадженні.
Захист обвинувачуваної вважає, що детективи БЕБ та суддя Мармаш, приймаючи таке клопотання на розгляд, грубо порушують українське законодавство. Адже граничний строк досудового розслідування у кримінальному провадженні проти власниці Ibox bank перевищено на 3 місяці, що є неприпустимо у справах такої категорії.
Отже, захист наголошує на тому, що намагання БЕБ поновити справу проти керівництва банку супроводжується численними порушеннями вимог кримінального процесу. "Обвинувачення переслідує власні інтереси, не повʼязані із законним розслідуванням, спрямованим на встановлення справжніх злочинців", — коментує сторона захисту.
Оновлено. Своєю чергою у БЕБ стверджують, що ухвали, на які посилається сторона захисту, стосуються відмови прокурору Львівської обласної прокуратури та прокурору Офісу Генерального прокурора у відкритті провадження за їх апеляційною та касаційною скаргами. Водночас про нібито незаконність дій детективів Бюро економічної безпеки в жодному з документів не йдеться.
На думку детективів, саме адвокати власниці банку всіляко затягують розслідування задля відтермінування притягнення підозрюваної, яка наразі переховується закордоном, до кримінальної відповідальності. Крім того, систематично здійснюється тиск як на орган досудового розслідування, так і на представників судового корпусу.
"Враховуючи всі обставини справи, а також керуючись положеннями статті 297-1 Кримінального процесуального кодексу України "Загальні положення спеціального досудового розслідування" детективи звернулись до Личаківського районного суду м. Львова з клопотанням про здійснення спеціального досудового розслідування у справі власниці Айбокс банку. Такий механізм раніше було застосовано до Медвечука, Деркача та інших втікачів, зрадників, російських військових злочинців та фігурантів гучних корупційних кейсів", — зазначають у БЕБ.
У Бюро наголошують, що досудове розслідування у згадуваній справі здійснюється з дотриманням професійної етики та норм чинного законодавства.
Раніше повідомлялось, що саме Личаківський райсуд розглядає багато справ, які ініціює БЕБ та ДБР. Висловлювалася підозра, що такі справи можуть мати замовний характер, а їх розгляд – керуватися в "ручному режимі" з метою шантажу обвинувачуваних. Наголошується, що у разі виявлення таких правопорушень слідчим та суддею покаранням може бути до 10 років позбавлення волі. Якщо ж в ході майбутніх розслідувань виявляться ознаки корупційних правопорушень в діях вказаних осіб, міра покарання може бути значно збільшена з обовʼязковою конфіскацією набутого в ході такої "законної" діяльності майна.
Нагадаємо, саме Личаківський райсуд Львова вже більше двох років розглядає кримінальну справу проти держзрадника Віктора Медведчука. А головний суддя цього суду Григорій Жовнір добився того, щоб ця справа слухалася в закритому режимі, прислухавшись тим самими до адвокатів Медведчука.