Не тільки Кремль. Політолог пояснив, куди 9 травня можуть вдарити 100 українських ракет

Читать на русском
Автор
2907
Володимир Путін на трибуні на Красній площі
Володимир Путін на трибуні на Красній площі. Фото Getty Images

Багато об'єктів залишилось без захисту від ударів з повітря

Військовий парад 9 травня на Красній площі біля стін Кремля у Москві може пройти під акомпанемент ударів українських ракет і дронів, тому у столицю країни-агресора стягнули засоби протиповітряної оброни (ППО) із усієї Росії. Тим самим було оголено інші чутливі до ударів з повітря об’єкти.

Про це в ефірі YouTube-каналу Telegraf UA розповів керуючий партнер "Національної антикризової групи" Тарас Загородній. Він пояснив, хто буде вибирати напрямки завдавання ударів.

— Ми повинні зрозуміти одну річ: визначати, куди бити, в першу чергу буде Генеральний штаб. Він виходить з можливості стратегічних завдань, які стоять перед Україною. Якщо вони стягнули в Москву всю ППО, яку тільки можливо (з Чечні, з інших частин країни), це означає, що багато об'єктів залишилось без захисту, — каже політичний експерт.

За його словами, з точки зору війни розумніше було б нищити залишену без захисту нафтогазову інфраструктуру, військові заводи, бо це відповідає завданням, які ставить перед собою Україна щодо знекровлення Росії та виграшу у війні.

— Якщо буде можливість влаштувати повітряну тривогу в Москві, мабуть, це треба робити. Але ви повинні розуміти, що війна — це ресурси. Якщо є, наприклад, 100 ракет, ними краще роздовбати порти Новоросійська чи Казань, де знаходяться військові заводи, — пояснює керуючий партнер "Національної антикризової групи".

На його думку, так легше досягти відповідного ефекту, оскільки "битися головою об стінку", щоб подолати систему ППО у Москві, — не факт, що буде доцільним.

— Тому будуть вирішувати військові. Я впевнений, що вони знайдуть правильне рішення, — підсумував Тарас Загородній.

Нагадаємо, раніше він назвав "Телеграфу" двох "союзників" України, які викачають нафту і газ Сибіру без Росії.