На батька дівчини, що постраждала в аварії на Одещині, відкрили справу: що з поліцейською, яка влаштувала ДТП

Читать на русском
Автор
1427
Поліцейська відчула себе зле, але не через ДТП. Фото Колаж "Телеграфа" Новина оновлена 13 травня 2025, 10:03
Поліцейська відчула себе зле, але не через ДТП. Фото Колаж "Телеграфа"

Поліцейські поки побачили склад злочину... лише в діях батька постраждалої дівчини

Історія з аварією в місті Татарбунари Білгород-Дністровського району, в якій під колесами автівки під управління поліцейської опинилась школярка, набула продовження. Батьку дівчини, якого намагалися мобілізувати відразу після надання свідчень у поліції та в якого сталася гіпертонічна криза, ТЦК дала можливість долікуватися. При цьому він сам тепер фігурант кримінального провадження.

ДТП в центрі Татарбунар сталася ще 29 квітня – цього дня 7-річна Софія Сухоліта поверталась з занять в танцювальній студії й сама переходила дорогу. На середині проїжджої частини дівчину збив Daewoo Lanos, за кермом якого перебувала жінка у поліцейській формі, що виявилась Алісою Маркович – інспектором сектору "Служби освітньої безпеки". В Білгород-Дністровському районному відділі поліції на запит "Телеграфу" повідомили, що наїзд на пішохода стався через порушення водійкою Правил дорожнього руху, а саме: "Виїжджаючи на нерегульований пішохідний перехід, лейтенант поліції А. Маркович не надала перевагу в русі малолітній Софії Сухоліті, яка перетинала пішохідний перехід зліва направо по ходу руху автомобіля".

В поліцейському підрозділі також підтвердили інформацію, що водійка була твереза (огляд на стан сп’яніння проведено за допомогою газоаналізатора "Драгер") та не отримала тілесних ушкоджень під час аварії. Натомість у дівчини-пішохода, яку забрала з місця аварії швидка, було діагностовано "забій правого передпліччя та правої гомілки й коліна". При цьому "ДТП кваліфікована як подія, яка не містить ознак кримінального характеру". А стосовно водійки складено протокол про адмінпорушення за ст. 124 КУпАП, бо "під час огляду міста події виявлені подряпини лакофарбового покриття автомобіля, які імовірно мали відношення до вищезазначеної події", та за ч.1 ст. 126, адже поліцейська не мала при собі страхового поліса на автівку. У обох випадках може йтися про штраф як покарання, у першому він становить 425 грн., у другому – 850 грн., плюс за порушення правил дорожнього руху, що спричинило пошкодження транспортного засобу, водійку можуть позбавити права керування автівкою на строк від 6 місяців до 1 року.

При цьому до відповідальності можуть притягнути й батька постраждалої дівчинки – Олександра Сухоліта. Підстава – нанесення легких тілесних ушкоджень поліцейській, що перебувала за кермом. Нагадаємо, що за словами його дружини Тетяни Коновалюк, мова йшла лише про ляпаси, які чоловік дав водійці. Він перебував у стані шоку, адже на його очах збили дитину, а працівниця поліції не намагалася надати допомогу й навіть перебралась відразу після зіткнення на пасажирське місце. Таким було пояснення імпульсивних дій голови родини від його рідних.

Поліція надала відповідь про події кінця квітня у Татарбунарах

За версією поліції, дії чоловіка оцінені по-іншому та набули відповідної правової кваліфікації. "Відразу після ДТП батько дитини наніс кілька ударів в область голови водійки А.Маркович, що унеможливило виклик швидкої та поліції з її сторони. В подальшому, у зв'язку з погіршенням самопочуття, лейтенант поліції А.Маркович звернулась до КНП "Татарбунарська багатопрофільна лікарня", де їй було надано медичну допомогу та встановлено діагноз: "Забій м'яких тканин голови. СГМ? (тобто струс головного мозку під питанням – Авт.)" Того ж дня відомості за даним фактом було внесено до Єдиного реєстру досудових розслідувань за ч. 1 ст. 125 Кримінального кодексу України. Санкція передбачає різні види покарання – штрафу 850 грн. або громадські роботи на строк до 200 годин, або виправні роботи на строк до одного року.

У Білгород-Дністровському районному відділі поліції підтвердили, що, дійсно, наступного після аварії дня викликали Олександра Сухоліту для надання пояснень з приводу аварії. Після бесіди із дізнавачем чоловіка відпустили, при цьому він навіть розписався в журналі обліку й в графі "наявність чи відсутність претензій до працівників поліції" поставив позначку "ні". Й лише після цього, наголошують у поліцейському підрозділі, Олександру повідомили, що він перебуває в розшуку через порушення правил військового обліку та ухилення від мобілізації, а потім супроводили до 2-го відділу Білгород-Дністровського РТЦК та СП. Відповідний сигнал від військових правоохоронці отримали того ж дня.

Також поліція фактично дистанціювалась від того, що відбулось з батьком постраждалої в аварії дівчини за кілька днів, а саме спроби довести справу з мобілізацією до кінця. Адже, нагадаємо, чоловіку стало зле в ТЦК, звідки швидка доставила його до лікарні, куди 2 травня навідались представники військкомату, намагаючись забрати чоловіка. На відео, на якому зафіксований цей момент, присутні люди в поліцейській формі. На це у відділені поліції пояснили, що їхні працівники "були задіяні до охорони публічного порядку та безпеки" у місцевій лікарні, але участь у його повторному доставлені не приймали, бо на той момент Олександра Сухоліту "зняли з обліку" у відповідній базі.

Як розповіла "Телеграфу" дружина Олександра, після розголосу, який було надано ситуації, чоловіку тимчасово дали спокій. Він наразі завершує курс лікування, після якого має пройти військово-лікарську комісію.

Як повідомляв "Телеграф", є кілька способів дізнатися, на підставі чого територіальні центри комплектування (ТЦК) розшукують військовозобов'язаних громадян.