"Сьогодні усе позаду, не сумуйте": боевая парамедикиня "Чека" оставила близким посмертное письмо

Читати українською
Автор
1690
Ирина Цыбух и брат Юрий Новость обновлена 30 мая 2024, 23:13
Ирина Цыбух и брат Юрий. Фото Коллаж

Ирина Цыбух ценила каждый миг жизни, ведь знала, что в любой момент ее может убить российская ракета

Известная боевая медикиня батальона "Госпитальеры" Ирина Цыбух с позывным "Чека", которая погибла 29 мая в Харьковской области, оставила посмертное письмо родным и близким. Написала она его еще в прошлом году.

Письмо опубликовал ее брат Юрий Цыбух. В письме девушка попросила не тосковать за ней.

Ирины Цыбух написала посмертное письмо от руки еще 8 апреля 2023 года, когда работала для разведки 80-й бригады в Донецкой области. Она осознавала, что ее жизнь может оборваться в любой момент и решила облегчить родным боль от своей утраты.

"Погибла моя дорогая сестра, подруга Чека, самый лучший человек в этом мире. Мне сейчас наполняет пустота, но Иринке есть что сказать, она оставила посмертное письмо", — написал ее брат, опубликовав текст письма.

Письмо было подписано кратко: "На случай смерти". Ниже приводим текст письма на языке оригинала:

"Привіт, прийміть мої співчуття, не люблю, коли ви сумуєте, але мине час і цей розпач розсіється, доведеться продовжувати жити життя. Тому не гайте час на страждання, живіть далі.

Зараз 19:19, субота 8 квітня 2023 рік, ми з 5-м екіпажем працюємо для розвідки 80 бригади, на фоні грає Dream on від Aerosmith і вирішила, що за цей рік випадало так багато можливостей загинути, що можна знайти хоча б одну, щоб написати посмертний лист.

Сумно, що ми проживаємо настільки немічні, залежні від суспільного схвалення життя, що лише смерть дозволяє проживати абсолютну свободу.

Однак біда у тому, що життя закінчилось і ця свобода більше не має ніякого змісту. Сьогодні і навіки мені всеодно, що про мене, про вас, про цей текст, про усе скажуть люди.

Наберуть ці речення лайки чи ні, нарешті нічия думка мене не цікавить, я померла.

Свобода — це найвища цінність. Усі, скоро 25 років, минали часто у комплексах і страхах. Але найчастіше цьому шуму не було місця перед моєю свободою.

Найбільше за що хочу сказати дякую собі, батькам, брату, рідним та друзям, дякую, що дозволяли мені бути вільною, жити те життя, яке хочеться.

Повномасштабна війна змусила перестати бути рабом страхів, сьогодні, на жаль, не вдалося звільнитись повністю, але сподіваюсь у мене все вийде, цей лист тому допомога.

Щоб мати свободу треба мати ще інші цінності, треба розуміти себе, добре знати хто ти для себе є, що таке особисте щастя і як тобі до нього дійти. Маючи відповідь на ці запитання найважливіше залишається йти. Сьогодні тут, на Донеччині, я на шляху, тут є собою і роблю те, що хочу.

Насправді більше нічого не має значення, тому цей лист додається так просто — у цей момент, як і у той коли це станеться, мені не шкода померти, бо нарешті живу те життя, яке б хотіла. Не лукавитиму, щоб відчувати цю неодмінну, істину волю доведеться пройти ще не один сеанс терапії, страхів і сліз.

Сьогодні усе позаду, моє життя закінчилось і мені важливо було пройти його гідно: бути чесною, доброю, люблячою людиною.

Сьогодні ми працюємо для героїв і це гарна змога підтвердити свої цінності — бути дійсно тою людиною.

Дякую кожному, хто любив і підтримував мене.

Не сумуйте за мною, життя дуже коротке, якщо воно продовжується після смерті, то побачимось.

Брате, не журись, ще на твої 17 перестала за тебе переживати. Сьогодні у тебе була перша екскурсія княжим Львовом, пишаюсь тобою. Ким би ти не вирішив бути сьогодні, довіряй собі, чуй себе, люби себе, живи собі своє щасливе життя. Якщо матиму можливість, підтримуватиму тебе з неба. Але це не має значення, поки я жива, ми любили одне один одного, були чудовим братом і сестрою, це були гарні часи, хай ці спогади зігрівають тебе, мотивують, але в жодному випадку не розстраюють.

Щоб мати силу бути вільною людиною, треба бути сміливим.

Бо тільки сміливі мають щастя і краще ж вмерти біжучи, а ніж жити гниючи.

Будьте гіднимим подвигів наших героїв, не журіться, будьте сміливими!

Цілую,

ваша

08.04.23 Донеччина"

Напомним, что Ирина Цыбух с позывным "Чека" погибла за несколько дней до своего дня рождения, 1 июня ей должно было исполниться 26 лет. К батальону "Госпитальеры" она присоединилась в феврале 2022 года, а до этого была журналистом и менеджером "Суспільного", реализовывала образовательные проекты в отдаленных селах Донбасса и Луганщины. С 2015 года ездила на Донбасс как военная парамедикиня в составе добровольческого батальона "Госпитальеры".

Также "Телеграф" рассказывал о том, что в Киеве простились с боевым медиком Александром Кучерявенко. Ему навеки останется 21 год.