В двох великих містах України з квітня може зрости тариф на воду: деталі

Читать на русском
Автор
506
Тарифи на воду
Тарифи на воду. Фото Колаж "Телеграф"

Сім'я в Дніпрі заплатить за воду на 106,8 грн більше, а в Києві – на 118,2 грн

З 1 квітня в Україні можуть підвищити тарифи на воду у двох великих містах. У середньому сім'я платитиме на 40-100 грн більше.

В середньому споживання води на одну особу становить 2,4 кубометри. Про це повідомляє OBOZ.UA.

Сім'я із трьох осіб у середньому, якщо керуватися нормативами, споживає 7,2 кубометри води на місяць. У Дніпрі за такий обсяг потрібно платити 225,79 грн, а у столиці – 218,7 грн. Якщо Нацкомісія з питань енергетики та комунальних послуг (НКРЕКУ) ухвалить постанову про перегляд цін, ситуація зміниться так:

  • із квітня. У Дніпрі ця родина заплатить за воду на 44,93 грн більше (270,72 грн). У Києві вартість води зросте на 74,3 грн (293 грн).
  • в червні. У Дніпрі вода подорожчає ще на 61,92 грн (до 332,64 грн). У Києві подорожчання становитиме 43,96 грн (до 336,93 грн).

Тобто за два етапи подорожчання сім'я в Дніпрі заплатить за воду на 106,8 грн більше, а в Києві – на 118,2 грн. Варто зазначити, що НКРЕКУ контролює тарифи не всіх водоканалів. Частина з них проходить процедуру перегляду тарифів через місцеву владу.

"Київводоканал" має розробити проєкт підвищення тарифу, аргументувати його, направити до профільної комісії, погодити свої розрахунки, а потім дочекатися, доки члени комісії зберуться та проголосують. І іноді чекати доводиться роками. Такий самий механізм перегляду тарифів працює з іншими водоканалами у великих містах. А ось у Фастові, неподалік столиці, з 1 лютого рішенням місцевої влади тариф на воду вже підвищили.

Раніше "Телеграф" розповідав, який правильний лічильник світла дозволить уникнути проблем та зекономити. Кожен прилад має певні параметри.