Виплата здійсниться через Укрпошту: як особам після евакуації отримати допомогу

Читать на русском
Автор
Гривня Новина оновлена 09 травня 2024, 14:21
Гривня. Фото Depositphotos

Для цього треба заздалегідь записатись на виїзд

Українці мають право на евакуаційні виплати, розмір яких коливається від 2 тисяч до 3 тисяч гривень. Вони здійсняться тим, хто виїхав зі територій бойових дій залізничним транспортом.

Такі гроші надійдуть через АТ "Укрпошта" протягом 10 днів. Як роз'яснив адвокат Олександр Головченко у Facebook, інформацію про кількість населення, що виїхало, фіксується обласною державною військовою адміністрацією за 4 дні до евакуації.

Який розмір грошової допомоги

Вона виплачується населенню в таких сумах:

  • Для осіб з інвалідністю та дітей — 3000 гривень;
  • Для інших осіб — 2000 гривень.

Згідно з даними, АТ "Укрпошта" виплачуватиме грошову допомогу евакуйованим громадянам протягом 10 календарних днів з дня прибуття зазначеної особи до евакуаційного приймального пункту на залізничному вокзалі.

Варто зауважити, що фінансова допомога не нарахується тим особам, хто раніше її отримував.

Список необхідних документів

  • Документ, що посвідчує особу або еДокумент
  • Документ, що підтверджує РНОКПП (крім фізичних осіб, які через свої релігійні переконання відмовляються від прийняття реєстраційного номера облікової картки платника податків та офіційно повідомили про це відповідному органу, що контролює і мають відмітки в паспорті)
  • Документ, що підтверджує інвалідність
  • Свідоцтво про народження дитини або відображення в електронній формі інформації, що міститься у свідоцтві про народження, виготовленому на паперовому бланку (е-свідоцтво про народження).

Документи заявнику треба подати в один з уповноважених органів: виконавчого комітету місцевої влади, органу соціального забезпечення або ЦНАП.

Нагадаємо, раніше "Телеграф" писав про те, які зміни відбудуться для ВПО з 1 травня.