Ми використовуємо Куки!

Такий тариф буде до кінця квітня: скільки коштує електроенергія в Україні

Читать на русском
Автор
2461
Нова пралка може використовувати менше електроенергії, аніж стара
Нова пралка може використовувати менше електроенергії, аніж стара. Фото Колаж "Телеграфу"

Скільки коштуватиме використання популярних побутових приладів за тарифами в березні

З 1 березня 2025 року в Україні продовжує діяти єдиний тариф на електроенергію для побутових споживачів у розмірі 4,32 грн за кіловат-годину (кВт·год). Цей тариф залишатиметься незмінним до 30 квітня 2025 року.

Щоб розуміти, про яку суму в квитанції йдеться, потрібно помножити витрати за місяць за показами лічильника на вартість кіловат-години. Навіть звичні побутові прилади можуть "накрутити" чимало. Серед найбільш використовуваних електроприладів в родинах українців — телевізор, пралка та холодильник.

Холодильник працює цілодобово, тому його внесок у загальне споживання електроенергії значний. Холодильник класу енергоспоживання A+ споживає від 1 до 2 кВт/год на добу, що становить від 30 до 60 кВт/год на місяць. Це 129,6 — 259,2 грн/міс.

Сучасні LED-телевізори споживають близько 0,08–0,14 кВт-год на годину роботи. При щоденному перегляді протягом 5 годин це становить приблизно 12–21 кВт-год на місяць. Це від 51,8 до 90,7 грн/міс. Зі старшими телевізорами ситуація інша. Для плазмових телевізорів показник може сягати 0,25 кВт-год (при 5-годинному перегляді кожен день — 162 грн в місяць), а для старих моделей з електронно-променевими трубками — понад 0,3 кВт-год (194 грн/міс).

В середньому, сучасна пральна машина споживає близько 1 кВт-год за один цикл прання. Якщо прати через день, то споживання затягне на 64 грн/місяць. Якщо раз у чотири дні — 30,2 грн/міс.

Раніше "Телеграф" розповідав, що особливі умови тарифу є для тих, у кого електроопалення. Також заощадити можна встановивши лічильник із зонами та навантажувати енергосистему вночі.