У Києві погіршилася якість повітря: у яких районах нема чим дихати
- Автор
- Дата публікації
- Автор
- 3979
Киянам рекомендують утриматися від провітрювання приміщення та обмежити тривале перебування на вулиці
У суботу, 21 вересня, Київ накрив густий дим та неприємний запах. У столиці зафіксовано тимчасове погіршення стану повітря одразу у кількох районах.
Кияни скаржаться на неприємний запах гару в повітрі, першіння в горлі та запаморочення. Про це повідомляють столичні Telegram-канали.
За даними SaveEcoBot, за формулою NowCast (US EPA) для головного забруднювача повітря – дрібнодисперсного пилу фракції 2,5 мікрона, у деяких районах Києва станом на 18:00 21 вересня рівень забруднення повітря становить 112-137 AQI PM2.5. Найбільший рівень забрудненості фіксується на Полярній, 19.
Також "погане" повітря спостерігається в Оболонському та Дніпровському районах Києва.
У середньому в столиці якість повітря нині оцінюється на рівні 72 AQI PM2.5, що є "прийнятною" якістю.
За попередньою інформацією, причиною різкого погіршення якості повітря стали масштабні лісові пожежі в Київській області. Вогонь, що охопив значні території, викликав горіння торфовищ, що виділяють густий дим та токсичні речовини.
Подібні явища тривають кілька років поспіль в той самий період — коли є різкі перепади температури: вдень дуже тепло, а вночі холодно. Таке коливання спричиняє осаду накопичених негативних речовин на землю.
Наразі Київ посідає 13 місце в рейтингу країн із найзабрудненішим повітрям.
Рекомендації на час підвищення забруднення повітря:
- закрити вікна;
- обмежити перебування на вулиці;
- пити багато води;
- якщо є очищувач повітря, його слід включити на максимум.
Варто зазначити, що Український гідрометцентр попереджав про надзвичайний рівень пожежної небезпеки на 20-22 вересня. За словами синоптиків, у ці дні погодні умови сприятимуть високій ймовірності виникнення та поширення пожеж в екосистемах.
Нагадаємо, речник ДСНС у Київській області Вікторія Рубан розповіла про причини забруднення повітря в Києві. За її словами, подібні явища пов’язані із численними пожежами на торфовищах у регіоні.
Раніше "Телеграф" розповідав про те, що проблеми із забрудненням повітря у столиці фіксувалися і 20 вересня. Вміст діоксиду азоту тоді у Києві перевищив встановлену норму.