Схожі на малярійних комарів, але… Чи небезпечні ці великі комахи (фото)
- Автор
- Дата публікації
- Автор
У квартирах дедалі частіше з’являються гігантські комарі
У різних регіонах України, мешканці все частіше помічають у домівках великих комах, схожих на гігантських комарів. Йдеться про комара-довгоніжку, якого нерідко плутають із небезпечними видами, зокрема малярійними комарами.
Попри лякаючий вигляд, фахівці наголошують: ці комахи повністю безпечні для людини, не кусаються і не переносять хвороб. "Телеграф" розповість, чому вони з’являються в оселях і яку роль відіграють у природі.
"Абсолютно безпечні": що кажуть науковці
Як пояснює ентомолог Національного природного парку "Тузловські лимани" Євген Халаїм, комар-довгоніжка належить до родини Tipulidae і не становить жодної загрози для людини.
"Це комар-довгоніжка. Абсолютно безпечні для людей, не кусаються, тільки зовнішністю лякають", — зазначає фахівець.
За словами науковця, у більшості видів навіть відсутній хоботок, тому вони фізично не здатні кусати.
За даними порталу "Це цікаво", дорослі особини поводяться не як звичні комарі: частина виду живиться нектаром, багато взагалі не харчуються, а існують за рахунок запасів, накопичених на личинковій стадії.
Тобто головна функція дорослої особини — розмноження, а не харчування чи "полювання" на людей.
Чому його плутають із небезпечними комарами
Комара-довгоніжку часто помилково сприймають як малярійного через його великі розміри та характерний зовнішній вигляд, однак насправді ці комахи не становлять жодної небезпеки для людини: вони не п’ють кров, не мають жала, не здатні кусати та не переносять інфекційних хвороб, тож, як наголошують ентомологи, страх перед ними є виключно візуальним.
Звідки беруться та чому летять у дім
Комарі-довгоніжки розвиваються у вологому середовищі, де їхні личинки живуть у ґрунті, моху або під опалим листям, а дорослі особини часто летять на світло, через що можуть з’являтися у вікнах чи квартирах, тож фахівці радять у таких випадках просто обережно випускати їх назовні, адже шкоди людині вони не завдають.
Раніше "Телеграф" розповідав, що в Україні почалося нашестя сарани.