Ми використовуємо Куки!

На переговорах США та Росії помітили "таємного посередника" Путіна: як Риболовлєв пов'язаний з Трампом

Читать на русском
Автор
2267
Дмитро Риболовлєв Новина оновлена 17 березня 2025, 13:56
Дмитро Риболовлєв. Фото Колаж "Телеграфу"

У монакському суспільстві Риболовлєва називають "справжнім царем Монако"

Власник футбольного клубу "Монако" Дмитро Риболовлєв несподівано з'явився на переговорах між США та Росією щодо війни в Україні. Мільярдера помітили в складі російської делегації разом з главою МЗС Сергієм Лавровим та радником Путіна Юрієм Ушаковим під час зустрічі в Ер-Ріяді у вівторок, 18 лютого.

Чому на переговори вирішили запросити менеджера футбольного клуба, достеменно невідомо. "Телеграф" вирішив розповісти, що це за особистість і чому його називають "справжнім царем Монако".

Чим відомий Дмитро Риболовлєв

Дмитро Риболовлєв — російський мільярдер зі статками у 6,4 млрд доларів, який став власником футбольного клубу "Монако" у 2011 році. Він придбав 66% акцій клубу лише за 1 євро в часи, коли команда перебувала у важкому фінансовому становищі та грала у другому дивізіоні.

Риболовлєв зробив статки як власник корпорації "Уралкалій". У 2010 році він продав свої російські активи Сулейману Керімову (Російський олігарх, мільярдер і політик, що має тісні зв'язки з режимом Путіна і Рамзаном Кадировим — Ред.) за кілька мільярдів доларів та переїхав до Європи.

За деякими даними, Риболовлєв продав свої російські активи та залишив країну в 2010 році після того, як нібито впав у немилість у Кремля. Тоді ж почалися суперечки з владою щодо розробки родовищ калійних солей та зміни податкового законодавства, що могло негативно вплинути на бізнес Риболовлєва.

У 2019 році Риболовлєва затримували в Монако за підозрою у корупції та зловживанні впливом під час судової справи проти швейцарського арт-дилера Іва Був'є. Журналісти виявили докази тісних зв'язків російського бізнесмена з високопосадовцями князівства, включаючи міністра юстиції та директора громадської безпеки.

Після початку повномасштабного вторгнення Росії в Україну Риболовлєв уникнув санкцій, оголосивши про пожертви Червоному Хресту для допомоги постраждалим українцям. Точні суми та адресати цих пожертв не розголошувалися.

У монакському суспільстві Риболовлєва називають "справжнім царем Монако" через його вплив та зв'язки. Його близькість до князя Альбера II та величезні інвестиції в князівство забезпечили йому особливе становище серед еліти цієї європейської мікродержави.

Зв'язки із Трампом

Мільярдер Дмитро Риболовлєв у минулому вів бізнес із Дональдом Трампом. Про це на своїй сторінці у Facebook пише Шалва Сідамонідзе.

"У 2008 році він купив у Трампа маєток у Палм-Біч за 95 мільйонів доларів. Угода принесла Трампу прибуток у розмірі понад 40 мільйонів доларів, оскільки ринкова вартість становила 41,3 мільйона доларів", — йдеться у повідомленні.

Зазначається, що ще один скандал пов'язаний із літаком Риболовлєва. Карти польотів літака Риболовлєва, вивчені американськими слідчими, показали посадки у місцях, де також зупинявся Трамп. Це дало ще більше підстав підозрювати Риболовлєва у таємному підкупі Трампа.

У матеріалі зазначено, що у 2017 році яхти фінансиста Трампа Роберта "Боба" Лероя Мерсера та російського олігарха Дмитра Риболовлєва були помічені поруч біля Британських Віргінських островів. Крім того, Сідамонідзе наголосив, що через міністра торгівлі Вілбура Росса, який володіє частиною Банку Кіпру та має зв'язки з Путіним, також були зв'язки. Рибаловлєв також володіє акціями цього банку (9,7%) і став громадянином Кіпру.

"Також є зв'язок з Deutsche Bank, колишній голова якого згодом став головою наглядової ради Bank of Cyprus. Deutsche Bank — найбільший кредитор Трампа, його активи оцінюються приблизно в 300 мільйонів до Нью-Йорка за відмивання 10 мільярдів доларів російських коштів", — йдеться в пості.

Bloomberg пише, що Риболовлєв є частиною розслідування спецпрокурора Роберта Мюллера про втручання Росії у вибори до США. При цьому в російських ЗМІ Риболовлєва називають "олігархом, який врятував Трампа від банкрутства".

Сідамонідзе зазначає, що за даними російських ЗМІ, Дмитро Риболовлєв продовжує проживати в Монако. Він був включений до складу російської делегації, оскільки має досвід прямих контактів з президентом США Дональдом Трампом.

Російська переговорна група, до складу якої входить Риболовлєв, отримала вказівку від Кремля проявити до американської делегації "максимальне дружелюбність" і навіть "втішення" до США і особисто до Трампу, повідомляє Moscow Times.

Оновлено 17.03

До редакції "Телеграфа" звернулися представники Дмитра Риболовлєва. За їхніми словами, мільярдер не був присутній в Ер-Ріяді та не брав участі у жодній якості.

Нагадаємо, раніше "Телеграф" писав, що США та РФ після зустрічі Ер-Ріяді може чекати дипломатичний прорив. Втім, ці країни проводили переговори про Україну без України.