Війна тепер "конфлікт", а Путін не агресор? В ООН ухвалили важливі зміни
- Автор
- Дата публікації
- Автор
- 523

Україна виграла перший раунд протистояння зі США в ООН
У понеділок, 24 лютого, у третю річницю повномасштабного вторгнення Росії в Україну, Генеральна асамблея ООН ухвалила дві резолюції щодо російсько-української війни.
Про це пише "РБК-Україна". У спірний американський текст у результаті внесли зміни.
Колективна резолюція
Насамперед було прийнято документ з вимогою до Російської Федерації негайно вивести свої війська з України. Цю резолюцію під назвою "Сприяння досягненню всеосяжного, справедливого та міцного миру в Україні" Україна внесла спільно з більш ніж 50 державами. "За" проголосували 93 держави, "проти" — 18 країн, 65 держав утрималися.

Американська резолюція
Щодо резолюції, яку ініціювали США, то тут "за" проголосували 89 країн, "проти" — 8 і утрималися — 70. При цьому Україна входить до числа останніх.
У початковому тексті не вказувалося, що Росія є агресором, також там не було заклику до Москви вивести її війська з окупованих територій. Але Генасамблея внесла поправки, які, зокрема, замінили слова "конфлікту між Російською Федерацією та Україною" — словами "повномасштабного вторгнення Російської Федерації в Україну".
Після таких змін у залі було достатньо голосів за змінену американську резолюцію. При цьому США утрималися, а РФ проголосувала "проти", хоча раніше її представник в ООН Василь Небензя похвалив документ, запропонований США, і назвав його "вибором на користь чітких та реалістичних кроків, які дозволять завершити бойові дії найближчим часом".

США віддають свій голос проти України разом з Еритреєю та Буркіна-Фасо
Примітно, що проти резолюції, запропонованої Україною, окрім Росії, Білорусі та кількох африканських країн, виступили США, Угорщина та Ізраїль. Водночас Китай та Іран утрималися. А ось Болгарія та Сербія проголосували "за".
"До речі, Штати мали свій проєкт постанови. На три абзаци. Де слова "агресія" не було. Водночас були "сторони" та "український конфлікт". США через дипломатичні канали зажадали зняти наш проєкт з розгляду. Світ дійсно не такий, яким був три роки тому", — прокоментував сьогоднішні події голова правління Інституту світової політики України, наголосивши, що перше публічне протистояння Україна-США в ООН ми виграли.
Нагадаємо, президент України Володимир Зеленський взяв участь у засіданні країн G7. На ньому також був присутній глава США Дональд Трамп.