Це "вилізе" вам в копійку: що не можна робити з лічильниками, щоб не отримати штраф 100 тис. грн

Читать на русском
Автор
535
Колаж "Телеграф"

Втручання в роботу лічильника або його самостійний демонтаж карається штрафом

Українців зобов'язали проводити регулярну повірку лічильників, а також посилили штрафи за будь-яке порушення. У разі невиконання цієї вимоги або перешкоджання діям контролерів, користувач може понести серйозну відповідальність. Про це пише видання "На пенсії".

Щодо газових лічильників, то штрафи можна отримати, якщо:

  • самовільно провести газопровід,
  • відновити відключене газопостачання без дозволу,
  • під'єднати додаткові газові прилади,
  • пошкодити лічильник,
  • втрутитися в роботу облікових приладів, зокрема зірвати пломбу.

Варто зазначити, що втручання в роботу лічильника або його самостійний демонтаж карається штрафом від 50 до 200 неоподатковуваних податком доходів, тобто 850 — 3 400 грн.

Перешкоджання перевірці обкладається штрафом від 50 до 150 неоподатковуваних податком доходів, тобто штраф від 850 — 2 550 грн.

Самовільне пошкодження пломби може обійтися порушнику у 100 000 грн, оскільки, окрім штрафів, потрібно буде оплатити ще й нелегітимне використання газу.

Щодо лічильників води, то штраф можуть накласти за:

- використання води в обхід лічильника,

- самостійний демонтаж облікових приладів,

- пошкодження або втручання в роботу лічильника,

- недопуск контролера до перевірки.

Про пошкодження лічильника або пломби на ньому необхідно терміново повідомити постачальника послуг. В іншому випадку штраф за зрив пломби, буде розрахований на основі десятикратного обсягу споживання.

Магніт на водомірі може обійтися в тисячі гривень, адже штраф нараховується за кожен день з моменту останньої перевірки, а стягнення за день може досягати 500 грн. Порушення антимагнітної пломби може коштувати до 20 000 грн.

Демонтаж приладу обліку або втручання в його роботу карається штрафом у розмірі від 50 до 200 неоподатковуваних податком доходів. Підключення без лічильника розраховують за пропускною спроможністю труби на добу і точною датою підключення.

Раніше "Телеграф" писав, що зробити повірку лічильників недостатньо. Українцям повідомили про важливий нюанс.