Про мобілізацію, плани на рік і нову систему проти РФ: Залужний написав колонку для CNN (повний переклад)

Читать на русском
Автор
2327
Валерій Залужний
Валерій Залужний. Фото president.gov.ua

Глава української армії розповів, як Україна може здобути перевагу над Росією на фронті

Головнокомандувач ЗСУ Валерій Залужний висловився про тактику ведення війни України та Росії. Він наголосив, що новітні технології відіграють важливу роль у тому, щоб отримати перевагу над ворогом.

Своєю думкою український генерал поділився в авторській колонці на порталі CNN. За його словами, Україна вже має можливості знищити ворога і забезпечити існування державності, але потрібно ще більше допомоги від союзників.

Валерій Залужний серед іншого озвучив цілі Сил оборони України на 2024 рік. Він додав, що противника не можна недооцінювати, до того ж у Росії є перевага у кількості живої сили та техніки. Саме тому потрібно активніше застосовувати новітню зброю на фронті, щоб зменшити кількість контактних боїв та на відстані завдавати серйозних втрат ворогові.

"Телеграф" дає переклад повного тексту Головнокомандувача української армії:

"Друга світова війна добігла кінця майже 80 років тому, але її спадщина у визначенні стратегічного бачення війни зберігається і досі.

Які б видатні досягнення не були досягнуті, наприклад, в галузі авіації, ракетної техніки та космічних засобів, концепція перемоги залишається незмінною: знищити ворога і захопити або звільнити територію.

І все ж таки кожна війна унікальна. І, на мій погляд, немає серйознішого завдання, яке стоїть перед військовим командиром, ніж зрозуміти – заздалегідь – як кожна війна формується по-різному.

По-перше, технологічним прогресом, який визначає розвиток озброєння та техніки. І, по-друге, політичними умовами всередині країни та за кордоном, а також економічним середовищем.

Перемога потребує унікальної стратегії та слідує унікальній логіці. Наразі добре відомо, що основною рушійною силою цієї війни є розвиток безпілотних систем озброєння. Вони поширюються з запаморочливою швидкістю, і сфера їх застосування стає дедалі ширшою.

Вкрай важливо, що саме ці безпілотні системи, такі як дрони, поряд з іншими видами сучасної зброї забезпечують найкращий спосіб для України уникнути втягування у позиційну війну, в якій ми не маємо переваги.

Але хоча опановування таких технологій є ключовим, це не єдиний фактор, що впливає на поточну стратегію.

Ми повинні боротися зі скороченням військової підтримки з боку ключових союзників, борючись із власною політичною напругою.

Запаси ракет, перехоплювачів ППО та боєприпасів для артилерії у наших партнерів виснажуються не лише через інтенсивність бойових дій в Україні, а й через глобальну нестачу снарядів.

Росія, зважаючи на те, як події на Близькому Сході відвернули увагу міжнародної спільноти, може спробувати спровокувати нові конфлікти в інших місцях.

Слабкість режиму міжнародних санкцій означає, що Росія в партнерстві з іншими країнами все ще здатна використовувати свій військово-промисловий комплекс для ведення війни на виснаження проти нас.

Ми маємо визнати значну перевагу, яку має противник у мобілізації людських ресурсів, та порівняти її з нездатністю державних інститутів України підвищити чисельність наших збройних сил без використання непопулярних заходів.

Зрештою, нас, як і раніше, стримує недосконалість нормативно-правової бази в нашій країні, а також часткова монополізація оборонної промисловості. Це призводить до проблем у виробництві – наприклад, боєприпасів – що ще більше посилює залежність України від її союзників у постачанні.

Наш бойовий досвід, особливо з 2022 року, є унікальним – але в інтересах перемоги ми повинні постійно знаходити нові шляхи та нові можливості, які допоможуть нам отримати перевагу над противником.

Мабуть, пріоритетом номер один тут є опановування всього арсеналу (відносно) дешевих, сучасних та високоефективних безпілотних транспортних засобів та інших технологічних засобів. Такі засоби вже дозволяють командирам відстежувати ситуацію на полі бою в режимі реального часу, вдень та вночі та в будь-яких погодних умовах. Але не лише це.

Вони забезпечують розвідку в режимі реального часу, дозволяючи коригувати вогонь цілодобово, без пауз, що дає можливість завдавати високоточних ударів по об’єктах противника на передових позиціях і в глибину. Коротко кажучи, це означає не що інше, як повну розбудову бойових дій – і відмову від застарілого, стереотипного мислення.

Нові операції можуть включати створення цифрових полів, контроль радіоелектронного середовища або комбіновану операцію з використанням атакувальних дронів і кіберактивів.

Такі операції координуватимуться та проводитимуться за єдиною концепцією та планом. Важливо відзначити, що мета не завжди полягатиме виключно у бойових діях. Вона може прагнути зменшити економічні можливості противника, або ізолювати, або виснажити його. Операції нападу можуть мати психологічні цілі. При цьому пріоритетом поки що залишається покращення ситуації на полі бою. І тут технологія має безперечну перевагу над традицією.

Дистанційне управління цими об’єктами означає меншу кількість солдатів, що наражаються на небезпеку, що знижує рівень людських втрат. Це дає можливість зменшити (але, звичайно, не усунути) залежність від важкої техніки під час виконання бойових завдань та ведення бойових дій загалом. І це відкриває можливість завдання раптових масованих ударів по критично важливих інфраструктурних об’єктах і вузлах зв’язку без розгортання дорогих ракет або авіації, що пілотується.

Подальші переваги стануть очевидними згодом, хоча, звісно, противник постійно шукатиме способи захиститися від таких операцій і перехопити чи повернути собі ініціативу.

Таким чином, системи оборони також потребують постійного вдосконалення, як і заходи протидії, спрямовані на використання противником нових технологій. Виклик перед нашими Збройними силами не можна недооцінювати.

Йдеться про створення абсолютно нової державної системи технологічного переозброєння. Зважаючи на зараз, ми думаємо, що створення такої системи може бути досягнуто за п’ять місяців. Наші партнери дотримуються тієї самої думки.

Цей час буде витрачено на створення відповідної організаційної структури, заповнення та оснащення посад, забезпечення навчання та підтримки, створення допоміжної інфраструктури та логістики, а також розробку доктринальної основи.

Насамкінець зазначу, що у 2024 році ми повинні зосередити основні зусилля на трьох напрямках.

  1. Створення системи забезпечення наших Збройних сил високотехнологічними активами.
  2. Подати нову філософію навчання та ведення війни, яка враховує обмеження в ресурсах та способах їх використання.
  3. І якнайшвидше освоїти нові бойові можливості.

Ми вже маємо можливості знищити ворога та забезпечити існування державності.

Наша мета має полягати в тому, щоб скористатися моментом – максимально нагромадити новітні бойові можливості, які дозволять нам направити менше ресурсів на завдання максимальної шкоди противнику, покласти край агресії та захистити Україну від неї в майбутньому".

Раніше "Телеграф" розповідав, що Росія змінила тактику ведення війни на півдні України. У ЗСУ розповіли, де ворог почав активно поводитися.