Кейс Global Spirits: у справі найбільшого холдингу України розкрилися нові подробиці

Читать на русском
Автор
719
Кейс Global Spirits: у справі найбільшого холдингу України розкрилися нові подробиці

Холдинг Global Spirits, який є найбільшим виробником алкогольних напоїв та лідером зі сплати податків галузі, як і багато інших великих бізнесів, зіткнувся з обшуками. Компанію звинуватили у проведенні закупівель у Росії (зокрема, промислових обсягів спирту) через фірми у Центральній Азії та Південному Кавказі. Однак, насправді організувати такі закупівлі було неможливо. У холдингу заявили, що звинувачення у співпраці з агресором – це або помилка "тилових слідчих", або спроба рейдерської атаки.

Як стало відомо OBOZ.UA, у матеріалах слідства йдеться про підприємства у Середній Азії, Сакартвело та Азербайджані. Власник холдингу Global Spirits Євген Черняк запевнив: ні він, ні його співробітники не є власниками чи посадовими особами цих компаній та заводів. Ба більше, підприємства не перебувають на території РФ, тож ніяк не могли сплачувати податки до бюджету країни-агресора.

За даними OBOZ.UA, грузинська компанія, про яку йдеться у справі, – це ТОВ "Ушба Дістіллері". Компанія зареєстрована безпосередньо у Грузії, а її власником є громадянин Грузії Дмитро Абесадзе. З дня заснування і до теперішнього часу у фірмі не було власників та вигодонабувачів громадян України. Також ТОВ "Ушба Дистиллері" ніколи не співпрацювало з компанією "Родник и К", яка фігурує у справі, про що свідчить банківська виписка, надана адвокатам.

Global Spirits за ліцензією випускала свою продукцію на грузинському підприємстві – для забезпечення представленості на експортних ринках у зв'язку із утрудненою логістикою з України та ситуацією на кордоні, повідомила адвокатка Аліна Давидова, яка представляє інтереси Global Spirits. Це поширена серед міжнародних компаній практика: компанія ліцензує сторонні майданчики для випуску своєї продукції.

Випускаючи на сторонніх майданчиках за ліцензією продукцію своїх брендів, компанія продовжує сплачувати податки в Україні. Крім того, за однією з ключових вимог ліцензії Global Spirits для виробництва не могли використовуватися комплектуючі з РФ, що зазначено на офіційному сайті флагманського бренду Global Spirits.

"На основі наявних договорів при виробництві українських брендів грузинською компанією використовувалася сировина, закуплена у українських спиртзаводів. Ми вже отримали відповідні документи про це і передали до суду. Тобто спирт для виробництва продукції закуповувався виключно в Україні, тому будь-які претензії щодо цієї частини абсолютно необґрунтовані", – підкреслила адвокатка.

Також безглуздо виглядають і підозри щодо співробітників компанії, які зараз захищають Україну. Так, директор компанії Олег Пігулевський зараз воює на передовій, він очолює батальйон ЗСУ, а юрист Роман Хацаревич з першого дня війни пішов добровольцем на фронт, отримав поранення, контузію під Бахмутом, а в грудні 2022 року зник безвісти під селищем Курдюмівка. "Ці люди – Герої України, і абсолютно нелюдські будь-які претензії на їхню адресу", – зазначають у холдингу.