Дітям доведеться вчитися довше, ніж зазвичай: у Кабміні назвали дату закінчення навчального року 2023-24

Читать на русском
Автор
2009
Дітей навряд чи потішить така перспектива
Дітей навряд чи потішить така перспектива. Фото app.com

Якість освіти залишається у пріоритеті

Навчальний рік 2023–2024 в Україні завершиться 28 червня. Це рішення пов’язане з військовим становищем, адже процес навчання переривається через повітряні тривоги при ракетних обстрілах та відключеннях світла.

Свято останнього дзвоника традиційно відбудеться у травні, попри подовження навчального року. Кабінет Міністрів України рекомендує відзначати його 31.05.2024.

Київське метро, де може бути катастрофа

Навчальний рік 2023-24 в Україні: зміни та рекомендації

При цьому законодавство не забороняє адміністраціям шкіл самостійно робити графіки навчання та канікул. Але щодо весняних, то вони змістилися. Причина у подовженні навчального року. Передбачається, що вони відбудуться з 25 по 31 березня 2024 року.

Школярі в Україні навчатимуться на місяць довше, але тут є нюанс. Останній місяць називають компенсаторним. Тобто у червні проводитимуть атестації та інші заходи, які не встигли реалізувати під час навчального року.

У Міністерстві освіти та науки також порекомендували навчати дітей на очній формі. Звісно, якщо це дозволяє ситуація із безпекою. Навчання офлайн можливе, якщо у школі є укриття. Остаточне рішення приймає місцева влада.

Зазначимо, що навчальний рік 2022-23 також був збільшений через воєнний стан. Він розпочався 1 вересня 2022 року та тривав до 30 червня 2023 року. Воєнний стан дозволяє Кабінету міністрів регулювати тривалість навчального року.

"Телеграф" раніше писав, якою мовою зобов’язаний говорити вчитель з учнями. Пояснення надав мовний омбудсмен України.