У екснардепа Пашинського провели обшуки: він пояснив та назвав одну дивну річ

Читать на русском
Автор
5007
Сергій Пашинський
Сергій Пашинський. Фото facebook.

Колишній народний обранець звернувся до слідчих із проханням не відволікати його

У будинку колишнього депутата від Народного фронту та голови Національної асоціації підприємств оборонної промисловості України Сергія Пашинського пройшли обшуки. Він вказав на "дивну синхронізацію з боку українських слідчих" та слідкому РФ.

Про це Пашинський повідомив на своїй сторінці у Facebook вранці 12 лютого. Те, що трапилося, він пояснив тим, що це пов’язано зі справою "палива Кучеренка".

"Сьогодні зранку СБУ та НАБУ завітало з обшуком до мого помешкання. Справа щодо передачі "палива Курченка" державі — за часів мародерства Януковича цей олігарх наживися активами на сотні мільйонів доларів, в тому числі майже 100 тисячами тонн нафтопродуктів, які у 2014-ому році вдалося передати державним нафтовим операторам. У 2015-ому році, як народний депутат України, я звернувся до Президента України з проханням покрити дефіцит палива ЗСУ "паливом Курченка", що дуже сильно тоді розізлило спонсорів Януковича та їх російських кураторів", — сказав екснардеп.

Пашинський пояснив, що всього кілька тижнів тому Слідчий комітет РФ звинуватив його у "початку АТО" у 2014-му. І через короткий проміжок часу відбулася, на його думку, "дивна синхронізація з боку українських слідчих".

"Шановні, якщо вже вирішили копнути у той період і дослідити, як я ще допоміг з передачею активів Януковича державі та ЗСУ, то зверніть увагу на спецконфіскацію сотень мільйонів доларів у бюджет", — додав він.

Також Сергій Пашинський пояснив, що з березня 2022 року він очолює Національну асоціацію підприємств оборонної промисловості України. На його думку, його "не потрібно обшукувати", оскільки він постійно продовжує перебувати в Україні й нікуди за її межі не виїжджав.

"Мене не треба шукати чи обшукувати - за цей час я жодного разу не покидав Україну. Підприємства-учасники Асоціації виробляють безпілотники, артилерію, бронетехніку, боєприпаси, станції РЕБ та РЛС. Кожного дня ми переживаємо загибелі близьких, російські бомбардування, аудити ДАСУ. Як Голова Асоціації і координатор багатьох оборонних програм, в мене лише прохання до слідчих - не відволікайте мене Курченком, будь ласка", — підсумував ексдепутат.

Нагадаємо, раніше "Телеграф" писав про те, що у листопаді 2023 року МВС Росії оголосило у розшук Сергія Пашинського та колишнього в.о. міністра закордонних справ Андрія Дещицю.