Коли чоловіку можуть анулювати відстрочку від мобілізації
- Автор
- Дата публікації
- Автор
Юристка пояснила, за яких умов можна втратити право на бронь
Попри загальну мобілізацію, деякі категорії громадян мають відстрочку від призову. Однак вона не вічна і в певних випадках її можуть анулювати.
Про це детальніше розповіла адвокатка Тетяни Савченко в коментарі для УНІАН. За її словами, наразі немає інформації, що когось можуть залишити без відстрочки.
"Були заяви, що відстрочку можуть забрати, наприклад, у студентів або осіб із певною групою інвалідності, але поки що ці зміни не запровадили", — зазначає юристка.
Відстрочка, оформлена згідно з вимогами закону, залишається чинною. Наприклад, особи з інвалідністю мають право на відстрочку незалежно від групи інвалідності, згідно з пунктом №2 статті 23 Закону "Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію".
Однак адвокатка нагадує, що відстрочка може бути анульована в таких випадках:
- якщо закінчився термін її дії;
- якщо відстрочка була по догляду за неповнолітньою дитиною, але дитина досягла 18 років (важливо: якщо дитина має інвалідність, то навіть після того, як їй виповнюється 18 років відстрочку не анулюють, міняється лише основа для неї);
- якщо відстрочка була по догляду чи утриманню особи з інвалідністю (дружина, батьки чи батьки дружини), і така особа померла — про це військовозобов’язаний має повідомити в ТЦК особисто;
- якщо заброньований працівник звільнився з роботи;
- якщо не дотримуються умови, на яких було надано відстрочку;
- якщо для отримання відстрочки було надано неправдиву інформацію.
Якщо у військовозобов'язаного є право на відстрочку, але вона не оформлена або не продовжена належним чином, чоловіка можуть мобілізувати.
Також адвокатка Тетяни Савченко нагадала, кому не надається відстрочка від мобілізації:
• студентам на заочній або вечірній формі навчання, а також студентам, які здобувають другу вищу освіту тощо;
• багатодітним батькам, які мають борги за аліментами;
• військовозобов'язаним, які доглядають дружину/чоловіка з інвалідністю 3 групи (у цьому разі є кілька винятків), а також тим, хто доглядає за особами з 1 і 2 групою інвалідності, якщо при цьому є інші працездатні родичі, які можуть потурбуватися про це;
• самотнім батькам (татам), якщо мама дитини не позбавлена батьківських прав, не визнана померлою/зниклою безвісти, не перебуває в тюремному ув'язненні;
• працівникам підприємств і організацій Міноборони;
• військовозобов'язаним, які раніше були обмежено придатними, але після повторної військово-лікарської комісії визнані придатними до служби, а також військовозобов'язаним з інвалідністю, які також після ВЛК визнані придатними.
Раніше "Телеграф" писав, що прем'єр-міністр Денис Шмигаль розповів, кому в першу чергу надсилатимуть повістки. Лише невелика кількість повісток була надіслана громадянам, які працюють.