Чи повинна поліція супроводжувати співробітників ТЦК під час мобілізації

Читать на русском
Автор
1288
Група оповіщення Новина оновлена 09 грудня 2024, 11:31
Група оповіщення. Фото Колаж "Телеграфу"

Все залежить від регіону та на можливості кожного підрозділу ТЦК

Міністр внутрішніх справ Ігор Клименко заявив, що Національна поліція України виконує свої функції з охорони правопорядку. А працівників територіальних центрів комплектування (ТЦК) можуть проводити мобілізаційні заходи без правоохоронців.

Про це міністр розповів в інтерв'ю РБК-Україна. За словами Клименка, співробітники ТЦК та СП мають усі повноваження для самостійної перевірки документів громадян і виконання мобілізаційних завдань.

"Ми працюємо виключно в рамках своїх повноважень, ми охороняємо публічний порядок. І попри те, що ТЦК має всі повноваження самим перевіряти документи громадян, вони просять — це офіційні запити до Нацполу, щоб ми супроводжували працівників ТЦК", — зазначає міністр МВС.

Він наголосив, що випадки перевищення повноважень з боку представників ТЦК чи поліції, які раніше викликали суспільний резонанс, є поодинокими. За останні тижні, завдяки роботі військової служби правопорядку та військового командування, вдалося мінімізувати такі інциденти.

"І ці поодинокі випадки, які всі намагаються посмакувати, а потім ці ж випадки висвітлюють наші вороги, робить внесок у "немобілізацію". І люди починають досить агресивно реагувати. У деяких випадках вони мають рацію — є перевищення повноважень з того чи іншого боку, але це поодинокі випадки. В останні тижні цих випадків немає, працює військова служба правопорядку та військове командування, щоб мінімізувати такі випадки", — розповів Клименко.

Клименко також назвав "риторичним" питання, чи повинна поліція супроводжувати співробітників ТЦК. На його думку, це залежить від можливостей конкретного регіону та підрозділу ТЦК, однак у більшості випадків центри комплектування здатні виконувати свої завдання без участі поліції.

Раніше "Телеграф" писав, які документи можуть перевіряти у чоловіків під час війни. Електронний військово-обліковий документ має таку ж юридичну силу, як і паперовий.