Скільки потрібно заробляти, щоб отримати бронь від мобілізації

Читать на русском
Автор
2412
Відстрочка від мобілізації Новина оновлена 13 грудня 2024, 09:21
Відстрочка від мобілізації. Фото Колаж "Телеграфу"

Якщо працівник не оновив дані, він може не розраховувати на бронь

З 1 грудня 2024 року набули чинності нові правила бронювання військовозобов’язаних, які працюють на критично важливих підприємствах. Зміни внесено відповідно до оновленого Порядку бронювання, затвердженого постановою Кабінету Міністрів №76.

За словами юриста адвокатського об'єднання "Verity Group" Владислава Лук'яненка, тепер працівників включають до списків бронювання лише за умови виконання низки критеріїв, пише "Фокус". Одним із них є розмір нарахованої заробітної плати.

За словами юриста, щоб військовозобов'язаного працівника забронювали, він має відповідати таким критеріям:

  • Офіційно працювати на критично важливому підприємстві, на якому працівнику нараховують заробітну плату не нижче 20 000 грн за кожен місяць останнього звітного кварталу. Наприклад, для бронювання у грудні 2024 року необхідно, щоб зарплата за липень, серпень і вересень цього року відповідала зазначеній сумі. У разі бронювання в першому кварталі 2025 року перевірятимуть нарахування за жовтень, листопад і грудень.
  • Перебувати на військовому обліку.
  • Оновлені військово-облікові дані. Працівник має уточнити персональну інформацію, як це визначено в пункті 2 розділу II "Прикінцеві та перехідні положення" Закону України про внесення змін до законодавчих актів щодо військової служби, мобілізації та військового обліку.

"Тобто, якщо особа не оновила дані й знаходиться у розшуку, її забронювати неможливо", — підкреслив Лук'яненко.

Уся інформація про надання броні від мобілізації автоматично фіксується у військово-обліковому документі в електронному форматі. За словами юриста, якщо дані у реєстрах "ОБЕРІГ", ПФУ, ДПС та відповідно до пункту 29 Порядку відповідають встановленим критеріям, відомості про відстрочку з’являються у мобільному застосунку "Резерв+" протягом трьох днів, і звертатися до ТЦК та СП для цього не потрібно.

У разі відповідності всім вимогам, працівник отримує бронь строком до 12 місяців.

Раніше "Телеграф" писав, чи може заброньований чоловік виїхати з України. Юрист розповів, які документи потрібні.