Як ракетодрон "Пекло" перетворити на TAURUS? Авіаексперт дав пораду

Читать на русском
Автор
Ракета TAURUS маєу передній частині віконце оптичної системи наведення
Ракета TAURUS маєу передній частині віконце оптичної системи наведення. Фото Wikipedia

Німецькі ракети наводяться на ціль по картинці, ландшафту і військовому навігатору

З нарощуванням випуску далекобійних українських ракет-дронів "Пекло" і "Паляниця" розробники зможуть встановлювати на них додаткові системи наведення, що підвищить їхню влучність. Це зробить українські ракетодрони схожими на німецькі крилаті ракети TAURUS, що мають комбіновану систему наведення, яка складається з трьох підсистем: IBN – навігація заснована на зображенні; TRN – навігація за еталоном ландшафту та MIL-GPS – глобальна система позиціювання.

Про це в ефірі YouTube-каналу Telegraf UA розповів авіаексперт, науковий співробітник Національного авіаційного університету Валерій Романенко. Він пояснив, що в носовій частині українських ракетодронів має бути віконечко для об'єктива, який зніме об'єкт і донаведе ракету точно на ціль.

— Я думаю, що з масштабуванням випуску безпілотників типу "Пекло" і "Паляниця" можна буде встановити блок [донаведення], який на термінальному (тобто завершальному. — Ред.) відрізку зробить наведення більш точним, — каже авіаційний експерт.

Він пояснив, що управління дроном від оператора стає неможливим, як тільки безпілотник пролітає 100-120 кілометрів.

— Навіть якщо ретранслятор піднімуть у повітря, він дасть ще 100 кілометрів, а якщо дрон летить на 500 чи 700 кілометрів, як заявлено у "Пекла", то зв'язок підтримувати з ним неможливо. І тому крилата ракета чи дрон має сама приймати рішення щодо правильності траси і наведення на кінцевому етапі. Є таке обладнання, і якщо вдасться встановити його на "Пекло", воно вже буде близьким до крилатої ракети в сучасному розумінні, — підсумував Валерій Романенко.

Нагадаємо, раніше пояснив "Телеграфу", чому ЗСУ не б’ють по аеродромах ворога у тилу нашими далекобійними ракетами.