Без світла й води, але з благоустроєм? Влада Покровська, до якого наближається ворог, здивувала планами на 2025 рік

Читать на русском
Автор
11991
Ще влітку у Покровську були доглянуті клумби, наразі це місто-привід. Фото Колаж "Телеграфу" Новина оновлена 02 січня 2025, 10:50
Ще влітку у Покровську були доглянуті клумби, наразі це місто-привід. Фото Колаж "Телеграфу"

Фінансова підтримка засобів масової інформації коштуватиме бюджету міста 14 млн. 558 тис. гривень

Місто Покровськ на Донеччині, навколо якого ведуться запеклі бої, що призвело до значних руйнувань, у бюджеті 2025 року має плани на сумнівні витрати. Наприклад, влада запланувала десятки мільйонів гривень на благоустрій територій, діяльність водопровідно-каналізаційного господарства, а також виробництво і постачання теплової енергії.

"Телеграф" вивчив рішення про бюджет та з'ясував, на що буде витрачатися бюджет громади, яка перебуває під загрозою якщо не захоплення, то блокування.

Після взяття під контроль Авдіївки у лютому 2024 року ворог істотно просунувся на Донецькому напрямку. Відповідно його наступною ціллю став Покровськ – місто, яке називають "західними воротами Донбасу". Через постійні масовані обстріли масштаби руйнувань від місяця до місяця збільшувались. А наприкінці грудня Покровськ остаточно перетворився на місто-примару, над вулицями якого постійно кружляють ворожі дрони, й де майже не стихає канонада. Основна маса місцевого населення евакуювалось в більш безпечні регіони, хоча й досі люди лишаються й в самому місті (27 грудня повідомлялось про поранення двох літніх жінок), і на території району (28 грудня жінку з двома дітьми було евакуйовано з с. Гришине, що розташоване за 10 кілометрів від лінії бойових дій).

За даними Покровської міської військової адміністрації, станом на кінець року було пошкоджено або зруйновано 70% житлової забудови, 80% соціальних та 95% промислових об’єктів. "У місті відсутні електро-, газо-, тепло- та водопостачання", – зазначено у повідомленні на офіційному сайті.

На фоні такої статистики дивно виглядають плани щодо розподілу бюджету територіальної громади, до якої крім Покровська входять й інші населенні пункти. Фінансовий документ був затверджений розпорядженням голови Покровської МВА №2360рг від 23 грудня 2024 року. Зокрема, на забезпечення діяльності з виробництва, транспортування постачання теплової енергії передбачено 29 млн. 299 тис. гривень на рік. Ще 73 млн. 108 тис. має бути спрямоване на забезпечення діяльності водоканалізаційного господарства. Значні суми, тим паче з огляду на те, що інфраструктура в місті фактично знищена та доступ до неї у найближчій перспективі комунальники навряд чи матимуть.

Скільки Покровськ Донецької області хоче витратити на житлово-комунальну сферу
Майже 200 млн. гривень - видатки Покровської громади на житлово-комунальну сферу

Також сумнівним виглядає можливість здійснювати у 2025 році заходи з благоустрою, на які на рік передбачено 34 млн. 42 тис. гривень. Хоча навесні-влітку цього року в Покровську ще активно працювали співробітники КП "Багатогалузеве комунальне підприємство". Наприклад, білили бордюри у квітні, кілька разів за літній сезон скошували траву, а також садили й доглядали квіти, що, зокрема, зафіксував фотокореспондент "Телеграфа" Ян Доброносов. Та з того часу лінія фронту настільки наблизилась до міста, що зараз стоїть питання його фактичного існування.

До переліку спірних видатків можна також віднести реалізацію інших заходів соціально-економічного розвитку території (без зазначення яких саме). На це планується спрямувати 6 млн. 638 тис. гривень та ще 1 млн. 79 тис. гривень (передбачені для різних розпорядників коштів – Житлово-комунального відділу та Департаменту фінансово-економічної політики та управління активами). Крім того, фінансова підтримка засобів масової інформації коштуватиме бюджету 14 млн. 558 тис. гривень.

Серед серйозних статей видатків на наступний рік також заробітні плати посадовців – 41,9 млн. гривень Покровської МВА та ще 19,2 млн. гривень – Покровської міськради. Заходи із запобігання та ліквідації надзвичайних ситуацій та наслідків стихійного лиха – 98,6 млн. гривень. 146,9 млн. гривень витратить бюджет на освіту, 15,2 млн. гривень – на заклади охорони здоров'я, 41,8 млн. гривень — на соціальну сферу.

"Телеграф" звернувся до керівництва Покровської міської військової адміністрації з запитом, щоб отримати роз'яснення, чому у бюджеті залишились витрати на благоустрій та комунальне господарство.

Як повідомляв "Телеграф", до 31 грудня у Покровському районі Донецької області планувалось провести ремонт автомобільної траси з асфальтобетонним покриттям. На це планувалось витратити майже 4 млн. гривень.