В 2022 році з України вивезли $35 млрд: економіст назвав три способи, як їх повернути
- Автор
- Дата публікації
- Автор
- 983

Повернення капіталу: три способи відновлення економіки України.
У 2022 році з України було вивезено рекордну суму в $35 мільярдів, що стало серйозним викликом для економіки країни. Відтік капіталу створює загрозу для фінансової стабільності та економічного зростання.
Три ефективні способи повернення цих коштів, які можуть допомогти відновити економічний баланс і стимулювати розвиток, розповів доктор економічних наук і фахівець з міграційної політики та фінансових програм для мігрантів і діаспори Андрій Гайдуцький в матеріалі "Телеграфу":"Україну чекають ще дві хвилі міграції: економіст про проблеми ВПО, виїзд чоловіків і національну ідентичність".
За словами Гайдуцького, ми забрали частину ліквідності з економіки — це ті гроші, які раніше циркулювали. Якщо ми запросимо звичайного донора, він може здати до пів літра крові. Уявіть, ми взяли у нього два літри крові. Звісно, це призвело б до серйозного виснаження організму. Приблизно це і сталося з економікою в Україні.
Скільки з цієї суми реально можна було б повернути в українську економіку і яким чином?
На думку Андрія Гайдуцького, е три способи повернення цих грошей. Перший, українці за кордоном витрачають гроші, і ці гроші потрапляють до бізнесу, до потенційних інвесторів в економіку України. Ми маємо сприяти тому, щоб іноземний бізнес приходив до нас, зокрема той, що працює в країнах, де проживає багато українців.
Другий — припустимо, що українці витратили ці 35 мільярдів. З якою метою? Щоб заробити ще 35, або навіть 70 мільярдів доларів. Тому ми повинні працювати над тим, щоб нові гроші повернулися в Україну. Гроші ж фактично рухаються по колу, а економіка — це колообіг грошей.
Тому нічого критичного немає. Ми маємо працювати над тим, щоб залучити ці гроші у формі грошових переказів.
І, третій спосіб — це залучення іноземних мігрантів. Якщо одні вивезли гроші, значить інші можуть їх привезти. Залучіть іноземців, вони також привезуть свої 35 мільярдів.
Раніше "Телеграф" писав про те, чому переселенцям не слід сподіватися на житло від влади, відповів економіст.