Постанову про підтримку Зеленського проголосували з другого разу: що за документ
- Автор
- Дата публікації
- Автор
- 3417

Постанова стосується підтримки Володимира Зеленського та демократії в Україні в умовах повномасштабного вторгнення
У вівторок, 25 лютого, Верховна Рада з другого разу проголосувала за ухвалу про демократію в Україні, підтримку легітимності Зеленського та майбутні вибори.
Про це повідомив народний депутат Ярослав Желєзняк. "За" проголосувало 268 депутатів, "проти" та "утрималися" — 0. У понеділок, 24 лютого, нардепам не вистачило голосів для ухвалення постанови.
Юридична назва документа – "Заява Верховної Ради України про підтримку демократії в Україні в умовах агресії РФ", пише народний обранець. Згідно з ухвалою, саме президент РФ Володимир Путін винен у тому, що зараз в Україні неможливо організувати чесні та демократичні вибори. В ухвалі констатується, що згідно з Конституцією воєнний стан в Україні не дозволяє проводити вибори. А український народ залишається єдиним у тому, що такі вибори мають відбутися після закінчення війни.

"ВРУ від імені українського народу заявляє, що Україна як демократична країна, як тільки на її території буде забезпечено всеосяжний, справедливий і стійкий мир, за рішенням парламенту України оголосить проведення виборів президента України та забезпечить їх проведення відповідно до всіх міжнародних виборчих стандартів", — йдеться у документі.
Парламент наголосив на тому, що президент Володимир Зеленський є легітимним главою держави, оскільки обраний на чесних та демократичних виборах. І він має виконувати свої повноваження до вступу на посаду новообраного президента після проведення виборів.


Також Рада звернула увагу на об’єднання зусиль міжнародних партнерів з метою досягнення спільної перемоги та встановлення в Україні сталого миру.
Як голосували депутати
Нагадаємо, 24 лютого у парламенті забракло 8 голосів, щоб затвердити постанову. За важливий документ проголосували лише 218 народних депутатів замість необхідних 226.
Хто не проголосував за проєкт ухвали:
- "Слуга народу" — Безгін В.Ю., Богданець А.В., Борзова І.Н., Бородін В.В., Гришина Ю.М., Демченко С.О., Діденко Ю.О., Дубнов А.В., Задорожний А.В., Задорожній М.М., Заславський Ю.І., Загоруйко А.Л., Іванов В.І., Касай Г.О., Качура О.А., Ковальов А.В., Колебошин С.В., Колісник А.С., Корявченков Ю.В., Культенко А.В., Марченко Л.І., Медяник В.А., Новіков М.М., Павловський П.І., Петруняк Є.В., Припутень Д.С., Саламаха О.І., Стріхарський А.П., Струневич В.О., Ткаченко О.М., Халімон П.В., Чернявський С.М., Якименко П.В, Янченко Г.І.
- Платформа за життя та мир — Колтунович О.С., Качний О.С., Папієв М.М., Чорний В.І.
- Голос — Совсун І.Р., Костенко Р.В.
- За майбутнє — Лабазюк С.П., Чайківський І.А., Молоток І.Ф., Скороход А.К., Шаповалов Ю.А.
- Позафракційні — Гриб В.О., Магомедов М.С., Яцик Ю.Г., Магера С.В., Яценко А.В.
Варто зазначити, що більшість народних обранців, які належать до партії "Слуга народу", що відмовилися підтримати документ учора, це сьогодні зробили. Винятком стали Діденко Ю.О., Загоруйко А.Л., Колісник О.С., Марченко Л.І., Новіков М.М., Павловський П.І., Саламаха О.Ш. які були відсутні у сесійній залі. Петруняк О.В. та Янченко П.І. були під куполом, але не голосували. Таким чином із 34 нардепів, які не проголосували за постанову 24 лютого, 25 за добу встигли змінити свою думку.
Щодо представників решти політичних сил, представлених у парламенті, сьогодні проголосували інакше:
- ОПЗЖ — Папієв М.М.
- "Голос" — Совсун І.Р. та Костенко Р.В.
- "За майбутнє" – Лабазюк С.П. та Молоток І.Ф.
- Позафракційні — Гриб В.О., Магера С.В. та Яценко А.В.
Нардепи від партії "Європейська солідарність" знову були відсутні на засіданні у повному складі.

Раніше "Телеграф" також писав, який справді рейтинг підтримки Зеленського серед українців. Не 4%, як казав Трамп.