Розкрадання гуманітарної допомоги у Запорізькій області: НАБУ передало справу в Нацполіцію

Читать на русском
Автор
2126
НАБУ

Гучно анонсоване 30 серпня 2022 року Службою безпеки України та Національним антикорупційним бюро спільне розслідування у кримінальному провадженні про розкрадання гуманітарної допомоги зі США, схоже, не дало результатів.

Нагадаємо, тоді йшлося про можливу причетність до цього посадових осіб Запорізької області: голови Запорізької ОВА Олександра Старуха, секретаря Запорізької міськради Анатолія Куртєва, депутата Запорізької міськради Віктора Щербину та заступника голови Запорізької ОВА Злати Некрасової.

За місцем проживання яких та на робочих місцях правоохоронці навіть провели обшуки.

Окрім того, "позаштатний агент" НАБУ Євген Шевченко тоді стверджував, що до зазначеного масштабного розкрадання американської "гуманітарки" можуть бути причетні й інші високопосадовці.

Утім півтора роки слідства, схоже, доказів цьому так і не знайшли, і справу передали в НПУ. А, згідно з КПК, Нацполіція не може розслідувати злочини, де підозрюваними є держчиновники.

"У грудні 2023 року підслідність у вказаному кримінальному провадженні визначено за Головним слідчим управлінням Національної поліції", — про це йдеться у відповіді Національного антикорупційного бюро на наш інформаційний запит.

відповідь від НАБУ
Відповідь НАБУ на інформаційний запит "Телеграфу"

На запитання про хід розслідування і чи проводилась перевірка заяв "позаштатного агента" НАБУ Шевченка в Управлінні комунікацій та зовнішніх звʼязків НАБУ відмовилися відповідати, посилаючись на неможливість надати інформацію без письмового дозволу слідчого або прокурора.

Це свідчить, що кримінальне провадження було передане до Головного слідчого управління Нацполіції лише з однієї причини: доказів причетності до розкрадання посадових осіб Запорізької ОВА чи Офісу президента в НАБУ, яке явно не можна запідозрити у сентиментах до Банкової, так і не знайшли.

А відсутність серед фігурантів справи державних посадовців автоматично призвело до зміни підслідності та передачі матеріалів у поліцію.