"Нас уже підганяють": іноземні інвестори хочуть купити два українські держбанки

Читать на русском
Автор
4002
Про які банки йде мова
Про які банки йде мова. Фото depositphotos.com

Сигнали отримали наприкінці минулого року

Іноземні інвестори висловили зацікавленість в приватизації двох українських державних банків — "Укргазбанку" та "Сенс банку". Нині напрацьовують зміни до законів про продаж цих банків, аби зробити це якомога прозоріше і продати справді серйозному потенційному інвестору. Про це розповів заступник міністра фінансів Юрій Драганчук, пише Економічна правда.

"Держава має стратегію зменшення банківського сектору, присутності та своєї участі (в ньому — ЕП). Але треба реально дивитись на речі. Ринок зараз такий, що ви самі розумієте", — сказав чиновник.

В приклад він привів "Приватбанк". За його словами, це той банк, в який готова вкладати гроші держава, і банк, який генерує мільярд доларів доходу державного бюджету.

Він зазначив, що поки держава не готова продати цей банк. Але Драганчук не виключив цього в майбутньому.

"У нас є зацікавленість іноземних інвесторів в двох державних банках. Це Укргазбанк і Сенс Банк і ми активно готуємо їх до продажу. Ці сигнали ми отримали наприкінці минулого року, починаючи з осені", — розповів заступник міністра фінансів.

За словами Драганчука, незабаром Мінфін буде брати фінансових радників для цих банків. Паралельно з цим Мінфін зі Світовим банком напрацьовують зміни до законів про продаж цих банків, для того, щоб зробити це якомога прозоріше і продати справді серйозному потенційному інвестору.

"Більше скажу, ці потенційні інвестори нас підганяють… Паралельно ці банки готуються всередині і я досить позитивно налаштований і хочеться в цьому році продати ці два банки. А той банк, який генерує найбільше доходів у цій державі, поки що неготовий до продажу", — резюмував Драганчук.

Нагадаємо, що Кабмін поставив крапку у питанні колишнього "Альфа банку". Було ухвалено рішення придбати у повному обсязі акції екс-Альфи "Сенс Банку" у Фонду гарантування вкладів фізичних осіб за 1 гривню.