Розслідування скандальної справи про закупівлі Міноборони завершено: скільки світить фігурантам

Читать на русском
Автор
В'ячеслав Шаповалов
В'ячеслав Шаповалов. Фото Відкриті джерела

Після ознайомлення сторони захисту з матеріалами справи, вона буде передана до суду

Державне бюро розслідувань завершило досудове розслідування стосовно колишніх високопосадовців Міністерства оборони України, які закупали неякісну амуніцію для військових. Дії зловмисників загрожували життю та здоров’ю наших захисників й завдали багатомільйонних збитків державі.

Про це повідомляє пресслужба ДБР. Зазначається, що колишні заступник міністра оборони, який відповідав за тилове забезпечення ЗСУ, т.в.о начальника Департаменту державних закупівель та постачання матеріальних ресурсів, а також т.в.о начальника центрального управління контролю якості Міністерства оборони України підозрюються у перешкоджанні законній діяльності ЗСУ, що спричинило тяжкі наслідки на 1,4 млрд гривень та у розтраті понад 222 млн гривень.

Слід зазначити, що ДБР не називає прізвища фігурантів. Однак з описаних обставин випливає, що йдеться про колишнього заступника міністра оборони В’ячеслава Шаповалова та керівника департаменту Богдана Хмельницького.

За даними слідства, ексзаступник міністра оборони, зокрема, лобіював укладення договорів про постачання речового майна для військових: бронежилетів, касок, одягу та інших речей для потреб Збройних сил України за завищеними цінами та низької якості на загальну суму понад 1,4 млрд грн. Всі договори укладалися за умови повної передплати.

У другому епізоді фігуранти замовили за кордоном засоби індивідуального захисту неналежної якості. При цьому була здійснена стовідсоткова передоплата та порушена визначена інструкцією Міністерства процедура здійснення контролю за якістю товару. У результаті Збройні Сили України отримали неякісні бронежилети, які не можна використовувати у бою без загрози життю. Це призвело не лише до втрати 222 мільйонів гривень бюджетних коштів, а й до підриву обороноздатності країни, загрози життю та здоров’ю особового складу ЗСУ.

Колишнім посадовцям було повідомлено про підозру у перешкоджанні законній діяльності ЗСУ, розтраті майна в особливо великих розмірах шляхом зловживання службовим становищем, вчинених за попередньою змовою групою осіб в умовах воєнного стану (ч. 2 ст. 28, ч. 2 ст. 114-1, ч. 5 ст. 191 КК України). Санкція статті передбачає максимальне покарання у вигляді позбавлення волі на строк до 15 років.

Нагадаємо, в лютому 2023 року Печерський районний суд міста Києва заарештував звільненого з посади заступника міністра оборони В’ячеслава Шаповалова, який є фігурантом кримінальної справи із закупівлі за завищеними цінами продуктів для військових. 10 жовтня 2023 року співробітники ДБР повідомили про ще одну підозру колишньому заступнику Міністра оборони України та керівнику одного з департаментів МОУ за розтрату понад 250 млн гривень державних коштів. Вони були виділені на закупівлю бронежилетів.