Як виглядало Курахівське водосховище до руйнування росіянами (фото)

Читать на русском
Автор
980
Курахівське водосховище Новина оновлена 11 листопада 2024, 18:20
Курахівське водосховище. Фото Колаж "Телеграфу"

Курахівське водосховище — це штучна водойма, створена в 1953 році

У понеділок, 11 листопада, росіяни пошкодили греблю Курахівського водосховища на Донеччині. Через руйнування дамби під загрозою опинилися жителі населених пунктів, розташованих вздовж річки Вовча.

Наразі рівень води у межах Великоновосілківської громади піднявся на 1,2 метра. "Телеграф" вирішив показати, як раніше виглядало Курахівське водосховище.

Що відомо про водосховище

Курахівське водосховище — це штучна водойма, створена в 1953 році на річці Вовча в Покровському районі Донецької області. Водосховище простягається на 22 кілометри в довжину при максимальній ширині 2 кілометри.

Головне призначення водосховища — технічне водопостачання Курахівської теплової електростанції, де воно використовується для охолодження обладнання. Крім того, водойма має важливе значення для рибного господарства регіону.

Водойма поповнюється водою з каналу Сіверський Донець – Донбас. Особливістю водосховища є підвищена температура води: влітку вона сягає +32,9°С, а взимку не опускається нижче +0,5°С.

До пошкодження греблі водосховище активно використовувалося для зрошування та рибництва. Тут розводили білого амура, коропа та товстолобика.

Раніше ми повідомляли, що наслідки руйнування греблі можуть зачепити мешканців прибережних територій у Донецькій та Дніпропетровській областях. Наразі підтоплення житлових приміщень не зафіксовано. Місцева влада проводить постійний моніторинг рівня води у річці Вовча, яка є найбільшою притокою Самари.

Нагадаємо, раніше "Телеграф" писав, де вже прибуває вода через підрив Тернівської дамби. Про це повідомив начальник Курахівської міської військової адміністрації Роман Падун.