ООН прийняла резолюцію щодо майбутнього Палестини: як проголосувала Україна

Читать на русском
Автор
3919
Резолюція ООН про статус Палестини ухвалена Новина оновлена 10 травня 2024, 20:33
Резолюція ООН про статус Палестини ухвалена. Фото Колаж "Телеграфу"

143 країни проголосувало "за"

У п'ятницю, 10 травня, Генеральна асамблея ООН ухвалила резолюцію, яка розширює права Палестини в організації. Вона закликає Раду безпеки схвально переглянути прохання країни стати 194-м членом організації.

Про це повідомляє пресслужба ООН. Зазначається, що надзвичайна сесія була зібрана через ситуацію у Секторі Газа.

Резолюцію було ухвалено більшістю голосів, зокрема, "за" — 143 країни, "проти" — 9 та утрималось 25, у їх числі й Україна. Тепер права Палестини у всесвітньому органі як держави-спостерігача збільшуються.

Зауважимо, що Генасамблея не може їй надати повноправне членство, проте ухвалена резолюція дає палестинцям додаткові права та привілеї з 10 вересня 2024 року. Водночас Палестина не матиме права голосу в органі та права висувати свою кандидатуру до ООН, Ради безпеки й Економічної і соціальної ради ООН.

Які права отримала Палестина?

  • бути розміщеною серед держав-членів;
  • робити заяви від імені групи;
  • подавати пропозиції та поправки і представляти їх;
  • виступати співавтором пропозицій та поправок, зокрема від імені групи;
  • пропонувати питання для включення до попереднього порядку денного чергової або спеціальної сесії, а також право вимагати включення додаткових питань до порядку денного чергової або спеціальної сесії;
  • право членів делегації держави Палестина обиратися посадовими особами на пленарних засіданнях та в головних комітетах Генасамблеї;
  • повну та ефективну участь у конференціях ООН та міжнародних конференціях і нарадах, що скликаються під егідою Генасамблеї або, у відповідних випадках, під егідою інших органів Організації Об'єднаних Націй.

Раніше "Телеграф" писав, що попри застереження Штатів, Ізраїль завдав авіаудару по Рафаху, є жертви.