Польські перевізники почали блокування кордону. Скільки триватиме і чим загрожує Україні

Читать на русском
Автор
На кордоні можуть утворитися затори з вантажівок - торік у таких можна було простояти кілька днів Новина оновлена 12 травня 2025, 16:57
На кордоні можуть утворитися затори з вантажівок - торік у таких можна було простояти кілька днів. Фото dailylviv.com

Польські перевізники намагаються домогтися поступок від своєї влади, блокуючи кордон

Акція протесту польських перевізників розпочалась 12 травня о 16:00. Вона проходить на під’їзді до автомобільного пункту пропуску "Дорогуськ — Ягодин".

Про це повідомили в Держприкордонній службі. Зазначається, що під час акція польська сторона пропускатиме дві вантажівки на годину: одну на в’їзд, одну на виїзд. Це у 25 разів менше, ніж передбачено українсько-польськими міжурядовими домовленостями.

Автобусів та вантажівок з гуманітаркою обмеження не торкнеться. Тривати акція може до 4 місяців. Наразі про початок блокування не повідомляється, однак водіїв закликають мати на увазі таку можливість.

Комітет захисту перевізників та роботодавців у транспортній сфері 12 травня повідомив, що попередня заборона на проведення акції знята і з 10 години має початися блокування. В документах зазначена тривалість — до 12 вересня.

Дозвіл на проведення акції біля кордону з Україною
Дозвіл на проведення акції

Вимоги протестувальників:

  • компенсація за нові тахографи
  • скорочення термінів оплати
  • відповідальність вантажовідправника сплачувати рахунок перевізнику та довіряти вантаж уповноваженим транспортним компаніям
  • визначення окремого прикордонного переходу Україна-Польща для вантажівок з ЄС, що повертаються порожніми.

У транспортній компанії UA-forwarding зазначили, що вже готуються до можливого блокування і розглядають зміну маршрутів. Якщо інші пункти пропуску працюватимуть без перебоїв — блокування одного може не сильно вплинути, вважають у компанії. Натомість інші перевізники побоюються, що понад усе блокування вдарить по підприємцях, що імпортують та експортують харчі, адже через "Дорогуськ-Ягодин" іде великий потік подібних вантажівок. Для споживачів це може вилитись у збільшення вартості імпортних продуктів.

Нагадаємо, що вже два роки польські фермери та перевізники періодично використовують перекриття кордонів із Україною для досягнення власних цілей. "Ягодин Дорогуськ" зокрема перекривали минулою зимою та весною. Рух був обмежений з 9 лютого по 22 квітня.