Росіянин написав заяву на Путіна через інтервʼю з Карлсоном: все через Гітлера

Читать на русском
Автор
13892
Володимир Путін
Володимир Путін. Фото Getty Images

Путін "вчинив цей злочин за обтяжливих обставин"

Російський опозиційний політик Сергій Антонов подав заяву до Слідчого комітету на російського диктатора Володимира Путіна. Причина в інтерв'ю лідера РФ американському журналісту Такеру Карлсону.

Зазначається, що Антонов звинуватив Путіна в реабілітації нацизму, адже той сказав, що поляки "загралися і змусили Гітлера розпочати Другу світову війну", яка почалася з нападу на Польщу. Про це пише "Сибирь. Реалии".

Політик вимагає притягнути диктатора до відповідальності за кримінальною статтею.

"Чому почалася війна першого вересня 1939 року саме з Польщі? Вона була незговірливою. Гітлеру нічого не залишалося під час реалізації його планів розпочати саме з Польщі", — сказав Путін в інтерв'ю.

За словами політика, у цій тезі міститься склад злочину за статтею КК: "заперечення фактів, встановлених вироком Міжнародного військового трибуналу для суду та покарання головних військових злочинців європейських країн осі, схвалення злочинів, встановлених зазначеним вироком".

Він також додав у заяві, що Путін "вчинив цей злочин за обтяжливих обставин": з використанням свого службового становища, а також з "використанням засобів масової інформації чи інформаційно-телекомунікаційних мереж, у тому числі інтернет.

Заяву слідчий комітет зареєстрував.

Видання зауважує, що Антонов наразі не перебуває у Росії, адже покинув її ще влітку 2022 року. Наразі він очолює "Комітет-2024" — об'єднання російських опозиційних політиків проти узурпації влади в Росії.

Зауважимо, що, за даними "Сибирь.Реалии", це не перший випадок, коли на Путіна подають до суду. Раніше це роби правозахисник Владислав Нікітенко, якого після подання заяви засудили на три роки у справі про "дискредитацію" російської армії. Проте згодом строк зменшили до одного місяця.

Раніше "Телеграф" писав, що зібрав топ із найабсурдніших висловлювань Путіна. Вони просякнуті цинізмом та брехнею.