"Я — проти ампутацій": блогерка Саша Бо передала 500 тисяч на операції зі збереження кінцівок пораненим захисникам

Читать на русском
Автор
659
Олександра Тарнавська, більш відома як Саша Бо, має 1,8 млн підписників
Олександра Тарнавська, більш відома як Саша Бо, має 1,8 млн підписників

Якщо людина потрапляє в нацпрограму "Врятуй кінцівку", її будуть супроводжувати протягом усього лікування

Відомі українські блогери, актори та музиканти долучаються до нацпрограми "Врятуй кінцівку". Користуючись своєю популярністю, вони допомагають лікарям зберігати руки і ноги пораненим військовослужбовцям.

"Я проти ампутацій, якщо можна врятувати кінцівки! На протезування в нашій країні виділяється 2,5 мільйона гривень. В той час, коли на порятунок виділяють мізерні 8 тисяч гривень. Цього недостатньо", розповіла на своїй сторінці в Instagram українська блогерка і матір трьох неповнолітніх дітей Олександра Тарнавська, більш відома як Саша Бо, котра має 1,8 млн підписників.

Олександрі вдалося зібрати понад 500 000 грн на програму "Врятуй кінцівку", щоб допомогти забезпечити патронат захисників і цивільних постраждалих.

Олександра Тарнавська
Саша Бо долучилася до програми "Врятуй кінцівку"

"Понад 70% поранених бійців бояться, що після повернення з фронту держава про них забуде. Ми закликаємо суспільство об’єднати зусилля і допомогти рятувати руки та ноги захисникам!

Рука пораненого
Дуже важливо підтримати поранених. Фото Libkos

Важливо, аби до цього руху долучилося якомога більше лідерів думок та підтримали поранених, а програма буде піклуватись та забезпечувати патронат всім постраждалим, яких зможе взяти", — вважає Сергій Сошинський, ініціатор нацпрограми "Врятуй кінцівку".

До допомоги пораненим у межах нацпрограми раніше долучилися рок-гурт "Скай"; актор і виконавець головної ролі у фільмі "Довбуш" Олексій Гладковський; відомий педіатр Євген Комаровський; фотографи Влада та Костянтин Ліберови, більш відомі як Libkos; український радіо- та телеведучий, генпродюсер музичної премії "YUNA" Павло Шилько та інші.

Довідково: За даними ортопедів-травматологів України, станом на лютий 2024 року, кількість ампутованих кінцівок вже може становити 50 000. Водночас держава забезпечує лише 4—25% потреб на лікування травм війни в межах програми медичних гарантій Національної служби здоров'я України (НСЗУ.Ред.). Травмовані вимушені шукати гроші самостійно чи свідомо йти на ампутацію.

Операція в межах нацпрограми Врятуй кінцівку
Операція в межах нацпрограми "Врятуй кінцівку". Фото Libkos

Програма "Врятуй кінцівку" фонду "Здоров'я українського народу" є найбільшою в країні програмою після НСЗУ, що надає допомогу постраждалим внаслідок воєнних дій у понад 20 містах України.

Щоб стати учасником нацпрограми і отримати допомогу, травмована людина або її лікар мають заповнити анкету на сайті фонду. Якщо людина потрапляє в програму, її будуть супроводжувати протягом усього лікування.